مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

یونیسف ایران از برگزاری دوره آموزشی مراقبت تکاملی یگانه نوزاد حمایت کرد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران با حمایت یونیسف، همایش یک روزه مراقبت تکاملی یگانه نوزاد (متین) را در16 آذر 1394 در مجتمع بیمارستانی امام خمینی برگزار کرد.

پزشکان متخصص بیماری های نوزاد و کودک، پرستاران، دانشجویان و همچنین پزشکان متخصص درحوزه های مرتبط از سراسرکشور در این همایش شرکت کردند.

این همایش توسط پژوهشکده سلامت خانواده، دانشکده پرستاری و مامایی و با همکاری یونیسف، فدراسیون جهانی مراقبت تکاملی یگانه نوزاد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

خانم پروفسور هایدلیس آلس، بنیانگذار و رئیس فدراسیون بین المللی مراقبت تکاملی یگانه نوزاد، در سفر خود به ایران، علاوه بر ایراد سخنرانی در همایش، ادامه برنامه آموزشی مراقبت تکاملی یگانه نوزاد را برای گروهی از متخصصان نوزاد و پرستاران در دو بیمارستان مهدیه و ولی عصر تهران از 15 تا 19 آذر برگزار کرد.

آقای امیر حسین یارپرور، مدیر بخش بهداشت و تغذیه دفتر یونیسف ایران گفت: راهبرد مراقبت تکاملی یگانه نوزاد، ابتکار عملی جهانی است که بر اساس تئوری همکنشی رشد نوزاد شکل گرفته است. این راهبرد موجب بهبود کیفیت ارائه خدمات در بخش مراقبت های ویژه نوزادان شده و به رشد بهینه نوزادان زودرس کمک می کند.

خانم پروفسور آلس، در این همایش بر اهمیت مدیریت مشارکتی در زمینه مراقبت از نوزادان زودرس و به کار گیری سه اصل نوزاد، والدین و تیم پزشکی تأکید کرد.

خانم پروفسور آلس گفت: باید به رفتارهای نوزادان، بخصوص نوزادان زودرس در بخش مراقبت های ویژه دقت کرد و به صحبت های والدین آنها توجه نمود. همچنین می بایست شرایطی را فراهم کنیم که نوزاد با حضور والدین و حمایت تیم پزشکی روند تکامل خود را به خوبی طی کند و بتواند با دستیابی به رشد و سلامت مطلوب، از بخش مراقبت های ویژه نوزادان ترخیص شود.

خانم پروفسور آلس همچنین اظهار داشت: هدف از اجرای برنامه مراقبت تکاملی یگانه نوزاد، پیشگیری از مشکلات یادگیری و اختلالات رشد است که می تواند آسیب های زیادی را به کودکان و نهایتاً به جامعه وارد نماید.
خانم پروفسور هایدلیس آلس دارای درجه دکتری در روانشناسی رشد و آموزش از دانشگاه پنسیلوانیا است. ایشان درجه فوق دکتری خود را در رشته روانشناسی بالینی و رشد کودک از دانشگاه پزشکی هاروارد اخذ کرده اند و در مورد ساختاررفتاری نوزادان، بخصوص نوزادان زودرس و در معرض خطر تحقیقات بسیاری انجام داده اند.

آقای دکتر محمد حیدرزاده مدیر اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: این سومین همایشی است که با حضور مربی بین المللی در ایران برگزار می شود و امیدواریم دوره بعدی آموزش مراقبت تکاملی نوزاد را در اردیبهشت سال 1395 اجرا نمائیم.

 

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children