مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

یونیسف مایحتاج زمستانی و کمک های نقدی را در اختیار 2.6 میلیون کودک سوری قرار می دهد.

امّان، 16 آذر 1394- زمستان سخت دیگری برای هشت میلیون کودک سوری که یا در کشور جنگ زده خود زندگی میکنند و یا در کشورهای همسایه و مناطق دورتر پناهنده هستند، در راه است.
 پیش بینی های اولیه هواشناسی بیانگر این است که زمستان امسال از سال گذشته سخت تر است و دمای هوای برخی مناطق کوهستانی در سردترین روزهای دسامبر و ژانویه تا منفی 13 درجه نزول می کند. همانطور که در سالهای اخیر دیده شده است، طوفان و برف شدید خانواده هایی را که حتی برای زندگی کردن در شرایط عادی دست و پنجه نرم می کنند، با مشقت بیشتری مواجه میسازد.

آقای دکتر پیتر سلاما، مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف گفت: سرمای بی رحم این ماه ها بویژه برای کودکان مشکلات بیشتری ایجاد میکند. درهوای سرد، خطر عفونتهای تنفسی در کودکان تشدید میشود. همچنین سوزاندن پلاستیک و دیگر مواد سمی در پناهگاهها که توسط خانواده ها به منظور گرم کردن محیط انجام میشود، این کودکان را با خطری مضاعف مواجه میکند.
 
درگیری مداوم موجب شده است بیش از سه میلیون کودک در داخل سوریه خانه های خود را ترک کنند و گاهی اوقات این رقم چند برابر می شود. در کشورهای اطراف سوریه مانند ترکیه، لبنان، اردن، عراق و مصر بیش از 2.2 میلیون کودک به عنوان پناهنده زندگی می کنند.
 
پس از گذشت پنج سال از آغاز درگیری ها، بسیاری از خانواده ها منابع مالی در اختیار ندارند و به همین علت خرید پوشاک زمستانی مانند ژاکت و شال گردن امکان پذیر نیست.
 
امسال، یونیسف یک بسته کمکی در اختیار 2.6 میلیون کودک سوری در داخل کشور و همچنین در سراسر منطقه قرار میدهد. تمرکز بر روی کودکانی است که بیشترین آسیب ها را متحمل شده اند؛ از جمله کودکانی که مجبور به ترک خانه هایشان شده اند و یا کودکانی که در مناطق صعب العبور و یا در چادرها زندگی می کنند.
 
این حمایت ها علاوه بر خدماتی است که از طریق برنامه های جاری در زمینه سلامت، حمایت، آموزش، آب و بهداشت برای میلیون ها کودک در سراسر منطقه اجرا میشود. همچنین از طریق برنامه ایی که به تازگی آغاز شده است، کمک های نقدی وکوپن در اختیار خانواده هایی قرار می گیرد که فرزندان زیر 15 سال دارند.

تلاش می شود تا بیش از یک میلیون کودک در داخل سوریه در برابر سرما محافظت شوند. توزیع بسته های پوشاک تولید داخل کشور، پتو و بخاری مدارس و همچنین کوپن های نقدی به خانواده ها امکان می دهد که نیازهای زمستانی خود را برآورده نمایند. طرح های برون مرزی نیز به صد هزار کودک دیگر در ترکیه و اردن خدمات ارائه می نماید. کوپن ها و کمک های نقدی قسمت اعظم برنامه زمستانی یونیسف در ترکیه، لبنان، عراق و اردن را شامل می شود.

در ساعات اولیه صبح، یونیسف درخواست سالانه منابع مالی را برای حمایت از برنامه های خود در داخل سوریه و کشورهای همسایه ارائه داد تا بتواند 1.1میلیارد دلار آمریکا را برای سال 2016 تأمین نماید. 

 


 

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children