مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

وزارت بهداشت و یونیسف ایران کارگاه مشورتی " آل این" را برگزار کردند

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یونیسف ایران کارگاه مشورتی “All In” را در تهران با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار کردند.

طیف وسیعی از شرکای دولتی از نهادهای متولی بهداشت، سایر نهادهای مرتبط، سازمان­های مردم نهاد، دفاتر سازمان ملل و بویژه گروهی از نوجوانان در روزهای 4 و 5 آذر 1394 در این کارگاه شرکت کردند.  

آقای دکتر محمد مهدی گویا، مدیر کل و رئیس مرکز مدیریت بیماری­های واگیر وزارت بهداشت بیان نمود که تنها راه دستیابی به اهداف جهانی و ملی در زمینه کاهش شیوع بیماری، سرمایه گذاری در برنامه­های پیشگیری از ابتلا نوجوانان به اچ آی وی/ایدز است.

خانم کریستین وایگاند، معاون نماینده دفتر یونیسف ایران در سخنرانی افتتاحیه خود بیان نمود: "در حال حاضر بیش از هر وقت دیگر لازم است تا متعهدانه برای مقابله با اچ آی وی/ایدز تلاش نمائیم. در این راستا برنامه­های راهبردی در زمینه پیشگیری و همچنین سرمایه گذاری بر روی جوانان، رهبرانی که می­توانند همه­گیری اچ آی وی ایدز را کاهش دهند، بسیار اهمیت دارد. رمز موفقیت در این مبارزه، مشارکت تمام سازمان­های مرتبط از جمله نهادهای متولی بهداشت و سایر نهادها و همچنین نوجوانان است؛ اصولی که اساس فعالیت ابتکار عمل “All In” را تشکیل می­دهد."

آقای دکتر عباس صداقت، مدیر برنامه ملی ایدز اظهار نمود: " امروز ما در اینجا گرد هم آمده­ایم تا با تدوین برنامه­ایی راهبردی و واقع­نگر برای پیشگیری از اچ­ آی وی/ایدز در بین جوانان و نوجوانان از دسترسی برابر آنها به اطلاعات و خدمات درمانی اطمینان حاصل کنیم. دانش قدرت است؛ اکنون زمان آن است تا بر روی نوجوانان سرمایه گذاری کنیم و اطلاعات لازم را در مورد اچ آی وی/ایدز در اختیار آنان قرار دهیم."

آقای سمیر انوتی، مدیر منطقه­ایی مقابله با ایدز دفتر خاور میانه و شمال آفریقای یونیسف اشاره کرد: "برنامه All In زنگ بیدار باش برای تمام کشورهای جهان است تا برای پیشگیری از اچ آی وی/ایدز در میان نوجوانان و جوانان بین 10 تا 19 سال اقدامات فوری به عمل آوردند. این برنامه جهانی به ابتکار صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز شکل گرفته است و توسط طیف وسیعی از شرکای دولتی در بسیاری از کشورها اجرایی خواهد شد. هدف اصلی این برنامه "پایان دادن به ایدز" در میان نوجوانان تا سال 2030 میلادی است."

ایشان ادامه دادند: "ایران دست آوردهای چشمگیری در پیشگیری از اچ آی وی ایدز داشته است و تنها کشوردر منطقه خاورمیانه است که درکنار 23 کشور دیگر در سطح جهان به عنوان پیشرو برای پیشگیری از اچ آی وی/ ایدز انتخاب شده است."

این کارگاه برای تمام شرکت کنندگان، بویژه گروهی از نوجوانان فعال در عرصه مقابله با ایدز فرصت مغتنمی بود تا بتوانند آزادانه افکار و ایده هایشان را برای ارائه بهترین و سریع ترین روش­های پیشگیری از اچ آی وی /ایدز در میان نوجوانان بیان کنند. 

خانم دکترجیهان طویلا، نماینده سازمان بهداشت جهانی و آقای دکتر فرداد درودی، مدیر کشوری دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز وهمچنین کارشناسان سایر آژانس­های سازمان ملل از تلاش­های وزارت بهداشت درهماهنگ کردن کارگاه مشورتی “All In” قدردانی نمودند و همچنین بر اجرای به موقع این برنامه و ایفای تعهدات خود برای حمایت از این برنامه تأکید کردند.

در پایان این کارگاه دو روزه، گزارش فعالیت­ها و تبادل نظرهای گروهی گردآوری خواهد شد تا به کمک آن برنامه راهبردی، برنامه عملیاتی و دستورالعمل پیشگیری از ابتلا به اچ آی وی/ایدز در بین نوجوانان و جوانان تدوین شود.

       

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children