مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

کارگاه آموزشی تغذیه در بحران توسط وزارت بهداشت و یونیسف ایران برگزار شد

کارگاه آموزشی تغذیه در بحران با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یونیسف ایران از 18 تا 20 آبان در کرمان برگزار شد.

آقای دکتر نوذر نخعی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حاشیه برگزاری این نشست گفت: کارشناسان در این کارگاه سه روزه، برنامه ریزی عملیاتی مواقع بحران در ارتباط با تغذیه کودکان، سالمندان، زنان باردار و شیرده و ارتقای کیفیت تغذیه افراد آسیب پذیر در بحران را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

 وی ادامه داد: طی 50 سال گذشته خشکسالی به عنوان مهم ترین بحران منجر به مرگ در دنیا شناخته می‌شود که 42 درصد مرگ ها را شامل می‌شود.

آقای امیر حسین یارپرور مدیر بخش بهداشت و تغذیه یونیسف در ایران گفت: یکی از مواردی که در شرایط بحران دچار اختلال می‌شود، تغذیه با شیر مادر است و دست‌اندرکاران باید تلاش کنند تا در این شرایط حمایت لازم از مادران صورت گیرد تا بتوانند تغذیه کودکشان را در شرایط آرام، سلامت و بهداشتی ادامه دهند. وی ادامه داد: مداخلات تغذیه‌ای باید براساس گروه های خاص طراحی و برنامه‌ریزی ‌شود.

در ادامه کارشناس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، دکتر صالحی بیان نمود:  تمام تلاش ما این است که در زمان بحران، دسترسی افراد به تمام گروه های غذایی شامل غلات، میوه ها، سبزی ها، گوشت و شیر و لبنیات فراهم باشد.

  

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children