مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

اطلاعیه خبری یونیسف به مناسبت روز و هفته ملی کودک، 1394

16 مهر هر سال فرصتی است تا روز کودک را در جمهوری اسلامی ایران گرامی داریم و به کودکانمان کمک کنیم تا به توانائی­های ذاتی­شان دست یابند. 

یونیسف ایران این روز باشکوه و همچنین هفته ملی کودک که از 15 تا 21 مهر ماه در سراسر کشور جشن گرفته می­شود را به تمام کودکان ایران و والدین آنها و همچنین کسانی که نهایت تلاش خود را برای حمایت از کودکان و ایجاد رفاه بیشتر برای آنها مصروف می­دارند، تبریک می­گوید.

در راستای ایفای تعهدات خود، یونیسف ایران همواره با دولت جمهوری اسلامی ایران و تمام شرکای ملی خود برای ایجاد آینده بهتر برای کودکان همکاری کرده است.

به عنوان قسمتی از برنامه همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یونیسف ایران از خرید 1.8 میلیون دوز واکسن فلج اطفال و فعالیت­های اطلاع رسانی مرتبط در ایران حمایت کرده است.

یونیسف به دولت ایران در پیشگیری از انتقال اچ آی وی/ ایدز از مادر به فرزند در 16 استان و ارتقای کیفیت مراقبت­های بهداشتی از نوزادان نارس در بیمارستان­های سه شهر تهران، تبریز و شیراز یاری رسانده است و با شرکای خود در ارتقای شیوه­های زندگی سالم در بین نوجوانان پسر و دختر، مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از تصادفات همکاری دارد.

یونیسف با وزارت آموزش و پرورش در ارائه آموزش برابر با کیفیت برای تمام کودکان ایران همکاری داشته است و از تلاش­های ملی برای از سرگیری فوری آموزش با کیفیت برای تمام دانش آموزان پس از شرایط بحرانی حمایت کرده است. به علاوه، استانداردهای آموزش در بحران توسط وزارت آموزش و پرورش بر اساس استانداردهای حداقلی شبکه بین المللی آموزش و پرورش در بحران که با همکاری یونیسف تدوین شده است، نهائی خواهد شد.

همچنین یونیسف ایران از تلاش­های دولت در صورت­بندی برنامه­های حمایت اجتماعی معطوف به کودکان مبتنی بر درک جامع از موضوعات مرتبط با رفاه کودک حمایت می­کند.

روز کودک، روز بازی و تفریح است؛ اما این تمام داستان نیست. این روز یادآور تعهداتی است که نسبت به سلامت و رفاه کودکان بر عهده داریم و فرصت مغتنمی است تا راجع به مسئولیت­مان در قبال کودکان بیندیشیم و دنیایی امن، پایدار وآباد را برای آنان ایجاد کنیم.

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children