کتابچه جوایز الهام‌بخش شهرها: نمونه اقدامات شهرهای دوستدار کودک از ایران‏

نمونه هایی از اقدامات چهار شهر از ایران در «کتابچه جوایز الهام‌بخش شهرها و حاکمیت های محلی دوستدار کودک» ‏آورده شده است

Cities Inspire Awards 2021
UNICEF

مطالب مهم

در سراسر دنیا، شهرها و جوامع گام‌هایی کوچک و بزرگ به سمت دوستدارکودک شدن برمی‌دارند. جوایز الهام‌بخش شهرها و حاکمیت های محلی دوستدار کودک سال 2021، برای دومین بار، از راهکارها یا پروژه‌های نوآورانه و الهام‌بخش که موجب ارتقاء حقوق کودکان در سطح محلی و بهبود سطح  زندگی کودکان و نوجوانان در شهرها و جوامع می‌شوند، تقدیر به‌عمل آورد.

پروژه‌های الهام‌بخش در قالب شش گروه جایزه شامل حاکمیت دوستدار کودک، مشارکت کودکان، حمایت های اجتماعی و کاهش فقر کودکان، خدمات اجتماعی دوستدار کودک، محیط زیست امن، پاکیزه و پایدار و محیط های دوستدار کودک، بازی، اوقات فراغت و گذراندن وقت در کنار خانواده در این فرآیند شرکت کردند.  هدف این کتابچه معرفی  برترین اقدامات نیست؛ بلکه تلاشی برای پاس داشت تعهد به حقوق کودک در سطح جهان است که می تواند الهام بخش حاکمیت های محلی و سایر بازیگران  باشد.  اقداماتی از  شهرهای  اوز، اصفهان، یزد و جزیره قشم  در ایران در کتابچه جوایز الهام‌بخش شهرها آورده شده است.

ابتکار شهرهای دوستدار کودک به عنوان بخشی از برنامه همکاری مشترک یونیسف و وزارت کشور اجرایی شده است.

برای دریافت کتابچه جوایز الهام‌بخش شهرها و حاکمیت های محلی دوستدار کودک سال 2021 اینجا کلیک کنید. 

برای دریافت کتابچه جوایز الهام‌بخش ابتکار شهرهای دوستدار کودک سال 2019 اینجا کلیک کنید. 

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد ابتکار شهرهای دوستدار کودک در ایران به صفحه اختصاصی ایران در وب‌سایت جهانی CFCI مراجعه کنید.

 

UNICEF inspire awards 2021
نویسنده
UNICEF
تاریخ انتشار مطلب
زبان
انگلیسی

گزارش را دانلود کنید

(PDF, 18,35 MB)