۲۰۰۰ بسته بهداشتی میان پناهندگان افغانستانی و جامعه میزبان در استان یزد توزیع گردید

14 سپتامبر 2022
Yazd
UNICEF Iran/Sayyari/2022

یونیسف با همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و سازمان ریلیف‌اینترنشنال، ۲ هزار بسته بهداشتی را خریداری و در بین پناهندگان افغان و جامعه میزبان ساکن استان یزد توزیع کرد.

این بسته‌ها که شامل اقلام بهداشتی ابتدایی برای خانوارها، به ویژه زنان و کودکان‌ می‌ باشد، توسط داوطلبان یک سازمان غیردولتی محلی در میان پناهندگان افغانستانی ساکن در مهمانشهرهای اردکان، میبد و تفت توزیع شدند. این بسته‌های بهداشتی همچنین در میان خانوارهای آسیب‌پذیر سه منطقه حومه شهرهای یزد و زارچ توزیع گردید.

یونیسف از تلاش‌های دولت جمهوری اسلامی ایران برای تامین آب، تاسیسات فاضلاب و همچنین اقلام بهداشتی و آموزش برای گروه‌های آسیب‌پذیر پناهندگان و جوامع میزبان حمایت می‌کند. توزیع بسته‌های بهداشتی بخشی از اقدامات یونیسف جهت پاسخگویی به بحران اخیر پناهندگان افغانستانی و کمک به پناهندگان تازه‌وارد و همچنین جوامع میزبان آنها است.

بهداشت فردی مناسب برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و کمک به رشد و تکامل کودکان و همچنین زندگی سالم و طولانی آنها، حیاتی است. بهداشت فردی همچنین از ترک تحصیل کودکان پیشگیری کرده و نتایج بهتری در حوزه یادگیری به بار می‌آورد. بهداشت فردی مناسب برای خانواده‌ها به معنای اجتناب از بیماری،‌ تداوم اشتغال و درآمد و هزینه کمتر جهت مراقبت‌های بهداشتی می‌باشد.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.