یونیسف کارگاه آموزشی با هدف دسترسی فراگیر کودکان ایران به آب سالم و بهداشتی برگزار کرد

24 آگوست 2023
wash
UNICEF Iran/Sayyari/2023

حمایت یونیسف از بکارگیری ابزار تحلیل گلوگاه در حوزه آب و فاضلاب، بهبود دسترسی کودکان در سرتاسر ایران به آب سالم و بهداشتی را ارتقاء خواهد داد. در راستای ترویج به کارگیری این ابزار، یونیسف در همکاری با وزارت نیرو، کارگاه آموزشی سه روزه « ابزار تحلیل گلوگاه در حوزه آب و فاضلاب» را از تاریخ ۹ تا ۱۱ مرداد در تهران برگزار کرد.

ابزار تحلیل گلوگاه در حوزه آب و فاضلاب که توسط یونیسف و سازمان‌های همکار آن توسعه یافته، به عنوان یک رویکرد ارزشمند در تجزیه و تحلیل وضعیت آب، بهداشت و فاضلاب یک کشور عمل می‌کند. به کمک این ابزار تحلیلی، کارشناسان حوزه آب و فاضلاب  قادر به  شناسایی گلوگاه‌ها، ارائه راه حل‌های مرتبط، اولویت‌بندی مداخلات و تهیه برنامه اجرایی در جهت رسیدگی به این چالش ها خواهد بود.

بیش از ۳۵ کارشناس از وزارتخانه ها و سازمان های کلیدی در این کارگاه آموزشی شرکت کرده و در خصوص چگونگی بهره‌برداری از ابزار تحلیل گلوگاه در حوزه آب و فاضلاب گفت و گو کردند. شرکت‌کنندگان در این کارگاه یک برنامه اجرایی تدوین نمودند تا به کاستی‌های حوزه آب و فاضلاب بپردازند. در گام بعدی، یونیسف از اجرای این برنامه توسط وزارت نیرو حمایت خواهد کرد.

یونیسف، علاوه بر آموزش استفاده از ابزار تحلیل گلوگاه، در اسفند ماه سال گذشته نیز یک کارگاه آموزشی آب و فاضلاب در شرایط بحران برای مدیران و کارشناسان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط در تهران برگزار کرده است.

دسترسی به آب سالم برای کودکان یک نیاز اساسی است چرا که در سلامت، بهداشت و به طور کل رفاه آن ها نقشی ضروری ایفا می‌کند. یونیسف به تقویت توانمدی دولت برای مدیریت بهینه آب و پساب در راستای بهبود دسترسی کودکان به آب سالم، ادامه خواهد داد.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.