یونیسف و وزارت ورزش و جوانان برای توسعه برنامه توانمندسازی نوجوانان و جوانان در سطح ملی همکاری می‌کنند

07 ژوئن 2023
adap
UNICEF Iran

متعاقب همکاری وزارت ورزش و جوانان و یونیسف، نوجوانان و جوانان بیشتری در ایران از فرصت‌های دستیابی به اشتغال مناسب برخوردار خواهند بود. این دو سازمان درس‌آموخته‌های کسب شده از دو مرکز توانمندسازی نوجوانان و جوانان در کرمانشاه و اصفهان را بررسی کردند تا این برنامه‌ آزمایشی در سطح ملی نیز به اجرا درآید.

در یک کارگاه مشورتی چهار روزه که از ۸ تا ۱۱ خرداد در کرمانشاه برگزار شد، ۱۵ سازمان غیردولتی از ۱۵ استان با حضور نمایندگان نوجوانان و جوانان، درس‌آموخته‌های اجرای آزمایشی برنامه توانمند‌سازی را تشریح کرده و فرصت‌های تاسیس این مراکز در استان‌های خود را بررسی کردند.

این دو مرکز در سال ۱۴۰۰ با حمایت یونیسف و به صورت آزمایشی توسط سمن‌های مرتبط با وزارت ورزش و جوانان در کرمانشاه و اصفهان تاسیس شد. هدف از ایجاد این مراکز کمک به نوجوانان و جوانان کم‌برخوردار و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و نیز برنامه‌های مهارت‌آموزی نوآورانه است. همچنین در این مراکز نوجوانان و جوانان با برنامه‌های کارآفرینی در بخش خصوصی مرتبط می‌شوند تا به آنها کمک شود مسیر همواری در گذار از یادگیری به درآمدزایی داشته باشند. این دو مرکز از زمان تاسیس در سال ۱۴۰۰ تا کنون به یک‌هزارو۳۹۵ نوجوان خدمات ارائه کرده‌اند.  

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.