یونیسف و وزارت بهداشت کارگاه مشترک مراقبت از تکامل کودک را برگزار کردند

15 ژوئن 2021
MOH
UNICEF Iran

۲۳ خرداد ۱۴۰۰، آخرین روز کارگاه تخصصی مراقبت از تکامل کودک (CCD) بود که بطور مشترک توسط یونیسف و وزارت بهداشت برای ۲۵ کارشناس مراقبت سلامت کودک از سراسر کشور توسط دو مشاور بین‌المللی برگزار شد.

این کارگاه با هدف تربیت گروهی از کارشناسان مراقب سلامت کودک به عنوان مربیان ارشد برای آموزش سایر مراقبین برگزار شد که طی آن مربیان ارشد با اصول کلیدی مراقبت از تکامل کودک از جمله تغذیه به‌هنگام، ایجاد انگیزش برای یادگیری زودهنگام، فرزندپروری مثبت و ... آشنا شدند.

پس از اتمام این کارگاه، بسته ملی مراقبت از تکامل کودک به صورت آزمایشی در استان‌های منتخب مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در سیستم ملی بهداشت و مهدکودک‌ها به کار گرفته خواهد شد.

این کارگاه به صورت رسمی در تاریخ ۱۷ خرداد با حضور مقامات عالی‌رتبه هر دو سازمان، ازجمله آقای دکتر برکاتی، مدیرکل دفتر جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، خانم مندیپ اوبرایان، نماینده دفتر یونیسف ایران، و دکتر تومومی کیتامورا، مشاور منطقه‌ای یونیسف و متخصص بقا و رشد کودک، آغاز به کار کرد.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.