یونیسف و وزارت بهداشت کارگاه مشترکی را با هدف کمک به پیشگیری از رفتارهای پرخطر در میان نوجوانان برگزار کردند

28 آگوست 2019
UNICEF and Ministry of Health Wrap up Joint TAHAMTAN Workshop
UNICEF Iran/Sayyari/2019

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یونیسف، کارگاه آموزشی مشترک توانمندسازی همتامحور و تاب‌آوری نوجوانان با عنوان تهمتن را به پایان رساندند. تهمتن برنامه مهارت‌های زندگی مثبت برای نوجوانان است که بر اساس داستان‌های شاهنامه، اثر شاعر بزرگ ایرانی حکیم فردوسی، بومی‌سازی شده است. 

کارشناسان و کارکنان فنی باشگاه‌های سلامت نوجوانان از استان‌های فارس، تهران، خوزستان، کرمانشاه، لرستان و البرز در این کارگاه شرکت داشتند. 

خانم مندیپ اوبرایان، نماینده یونیسف در ایران، در افتتاحیه برنامه ضمن تأکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در برنامه‌های رشد و سلامت نوجوان گفت: «سرمایه‌گذاری ما در اولین دهه زندگی کودکان یعنی از بدو تولد تا 9 سالگی، در صورتی می‌تواند ثمربخش باشد که این سرمایه‌گذاری در دهه دوم زندگی آنها یعنی از 10 تا 18 سالگی نیز تداوم یابد. این سرمایه‌گذاری در آینده چندین برابر ثمر خواهد داشت.»

یونیسف و وزارت بهداشت در یک برنامه مشترک از «باشگاه‌های سلامت نوجوانان» در تهران و برخی استان‌ها حمایت می‌کنند تا به نوجوانان و جوانان در دستیابی به مهارت‌های زندگی، مهارت‌های اجتماعی و خدمات مشاوره‌ای برای نیل به یک سبک زندگی سالم یاری رسانده شود.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در 190 کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.