یونیسف و وزارت بهداشت توافق‌نامه همکاری با هدف ارتقای سلامت کودکان را تجدید کردند

20 می 2021
MoH
UNICEFCEF Iran

یونیسف ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توافق‌نامه همکاری خود را با هدف ارتقای ظرفیت این وزارت در راستای تقویت سلامت جسمانی، روانشناختی و روانی-اجتماعی نوزادان، کودکان و نوجوانان، پیشگیری و مراقبت در حوزه اچ‌آی‌وی/ایدز و همچنین برنامه‌های تغذیه‌ای با تمرکز ویژه بر مناطق کم‌برخوردار، تجدید کردند.

حمایت از وزارت بهداشت با توجه به شیوع همه‌گیری کرونا شامل ارائه خدمات بهداشتی و تغذیه‌ای، بالاخص در برنامه‌های ایمن‌سازی، همچنین حمایت از بهبود تاب‌آوری نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه در زمان وقوع شرایط اضطراری و بلایا است.

این همکاری همچنین شامل تقویت ظرفیت‌های موجود  و هماهنگی‌ برای پیشگیری، تشخیص زودهنگام و پاسخ به سوءرفتار با کودکان در سطح ملی می‌باشد. این برنامه کاری مشترک که در دسامبر ۲۰۲۲ پایان خواهد یافت توسط خانم مندیپ اوبرایان، رئیس دفتر یونیسف در ایران و آقای دکتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشتی وزیر بهداشت، در ۲۶ اردیبهشت ماه امضاء شد.

 

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.