یونیسف و ستاد مبارزه با مواد مخدر دانش و مهارت مشاوره پیشگیری از مصرف مواد در دانشجویان دانشگاه‌ها را تقویت می‌کند

13 مارس 2023
ADAP
UNICEF Iran

 یونیسف در همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز دانشگاه‌های علوم پزشکی، مجموعه‌ای از کارگاه‌های «مشاوره کاهش خطررفتاری» با هدف کاهش خطر استفاده ازسوء‌مصرف مواد میان دانشجویان دانشگاه برگزار کردند. این کارگاه‌ها اولین نمونه از نوع خود در سطح کشور هستند.

بیش از ۶۰۰ مشاور و کارشناس مراکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه‌ها در سراسر کشور در ماه‌های ژانویه و فوریه در ۱۸ کارگاه برگزار شده در تهران و یازده مرکز استان شرکت کردند. هدف از این کارگاه‌ها افزایش ظرفیت کارشناسان و مشاوران در دانشگاه‌ها و توانمندسازی آنها برای ارئه مشاوره کاهش خطر استفاده ازمواد برای دانشجویان است.

مشاوران آموزش دیده دانشگاهی، به عنوان بخشی از برنامه جامع پیشگیری ازسو ء مصرف مواد و زیر نظر مربیان زبده، حمایت‌ها و خدمات لازم را به دانشجویان دانشگاهی که در معرض خطر آغاز یا ادامه استفاده از مواد قرار دارند را ارائه می‌کنند.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.