کودکان چهار روستای خراسان جنوبی با حمایت یونیسف به آب سالم و بهداشتی دسترسی یافتند

20 ژوئیه 2023
WASH
UNICEF Iran

یونیسف با هدف دسترسی کودکان و خانواده‌های آنها به آب سالم در خراسان جنوبی، از احداث یک شبکه توزیع آب جدید در چهار روستای منطقه کلات شب حمایت کرد. این پروژه که با همکاری وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب  اجرا شد، دسترسی ۵۴۸ نفر را به آب سالم فراهم کرد.  

شبکه آبرسانی این چهار روستا در وضعیت نامساعدی قرار داشت. همچنین،‌ تاثیرات مخرب ناشی از خشکسالی و سیل درسال‌های اخیر، بازسازی کامل شبکه توزیع آب را ضروری ساخته بود. از این رو، یک خط آبرسانی ۴ کیلومتری، یک شبکه توزیع ۶ کیلومتری و انشعابات ۸۵ خانوار به طور کامل احداث گردید.

یونیسف با حمایت از بازسازی زیرساخت‌ها، دستیابی کودکان و خانواده‌های آنها به آب سالم که یکی از حقوق اساسی همه کودکان است را تضمین می‌کند. دسترسی به آب سالم، در کنار تاسیسات دفع فاضلاب و رفتار درست در حوزه بهداشت، به سلامت کودکان یاری رسانده و نویدبخش شروع یک زندگی سالم برای آنها است.

یونیسف در ماه‌های اخیر اقدامات مشابهی  انجام داده است. برخی از این اقدامات عبارتند از بازسازی و احداث تآسیسات آب، فاضلاب و بهداشت در مهمانشهر تربت جام، بازسازی شبکه آبرسانی در روستای مشکنت استان سیستان و بلوچستان، اجرای خط لوله اصلی انتقال آب در مهمانشهر مهاجرین نیاتک، و ایجاد شبکه‌های توزیع آب در استان گلستان.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.