کمک ۵۰۰ هزار دلاری جمهوری کره در حمایت از برنامه‌های یونیسف برای پناهندگان افغانستانی در ایران

24 نوامبر 2022
RSK
UNICEF Iran/Yeganehfar/2022

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) از ادامه کمک‌های مالی جمهوری کره و اهدای ۵۰۰ هزار دلار دیگر برای حمایت از برنامه‌های آب سالم، فاضلاب و بهداشت برای کمک به پناهندگان تازه وارد افغانستانی در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌نماید. اهدای این کمک مالی به صورت رسمی توسط سفیر جمهوری کره در ایران آقای یون کانگ هیان و نماینده یونیسف در ایران دکتر رابین ناندی در مراسم به میزبانی سفارت کره در تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۱ اعلام شد.

آقای یون، سفیر جمهوری کره درباره این کمک‌ها گفت: «نیم میلیون دلار در مقابل حجم نیازهای مالی پروژه‌های یونیسف در دنیا، صرفاً مبلغی ناچیز است، ولی هدیه کوچکی از طرف دولت و مردم کره جنوبی برای نشان دادن عزم راسخ‌شان در حمایت از پروژه‌های بشردوستانه یونیسف در جهان است. با وجود پیچیدگی‌های اقتصادی چند جانبه در حال حاضر، تعهد کره بدون تغییر باقی می‌ماند. من مجدداً خود را متعهد می‌نمایم تا دوستی خوب و روابط کاری خود با این دفتر شایسته، یونیسف را  حفظ نمایم.»

در دسامبر ۲۰۲۱، جمهوری کره به عنوان بخشی از یک پروژه مشترک در سطح سازمان ملل، به یونیسف ایران ۱.۵ میلیون دلار کمک مالی کرد. این پروژه شامل بهبود دسترسی به آب سالم و بهداشت، از جمله ساخت و نگهداری سرویس‌های بهداشتی، دوش حمام و امکانات شستشوی لباس برای حدود ۷هزار پناهجوی ورودی به استان‌های شرقی ایران  است.

نماینده یونیسف نیز در این دیدار اضهار داشت: «ما از کمک‌های سخاوتمندانه جمهوری کره سپاسگزاریم، که امکان ادامه و گسترش حمایت‌های زندگی بخش و حیاتی یونیسف در پاسخ به سیل مهاجرین به ایران را به ما می‌دهد. به خصوص، با این حمایت مالی جدید، ما می توانیم طراحی و ساخت خط لوله آب و مخزن ذخیره آب در مهمانشهر پناهندگان نیاتک در استان سیستان و بلوچستان را انجام دهیم. این امربه ما و همکاران‌مان کمک می کند تا از خدمات ضروری آب و فاضلاب به پناهندگان و جوامع میزبان در این مناطق اطمینان حاصل کنیم.»

یونیسف این پروژه را با مشارکت شورای پناهندگان نروژی (NRC)، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی (دفاتر مرکزی و استانی)، وزارت نیرو، وزارت امور خارجه، شرکت مهندسی آب و فاضلاب (مرکزی و استانی) و دفتر فنی استانداری به عنوان دستاندرکاران اصلی انجام می‌دهد.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.