کتابچه جوایز الهام‌بخش ابتکار شهرهای دوستدار کودک: نمونه اقدامات شهرهای دوستدار کودک از ایران

۱۴ نمونه از اقدامات ۹ شهر ایران در «کتابچه جوایز الهام‌بخش ابتکار شهرهای دوستدار کودک» آورده شده است.

02 ژوئیه 2020
CFCI
UNICEF

در سراسر دنیا، شهرها و جوامع گام‌هایی کوچک و بزرگ به سمت دوستدارکودک شدن برمی‌دارند. به مناسبت برگزاری اجلاس شهرهای دوستدار کودک در سال ۲۰۱۹، «جوایز الهام‌بخش ابتکار شهرهای دوستدار کودک ۲۰۱۹»، از راهکارها یا پروژه‌های نوآورانه و الهام‌بخش که موجب ارتقاء سطح رفاه و سلامت کودکان و نوجوانان در سطح محلی، شهرها و جوامع می‌شود، تقدیر به‌عمل آورد.

بیش از ۲۰۰ پروژه برای شش گروه جایزه ارسال شد که عبارتند از: عدم تبعیض و برابری- مشارکت معنادار کودک- خدمات اجتماعی دوستدار کودک- محیط زیست ایمن، امن و پاکیزه- زندگی خانوادگی، بازی و اوقات فراغت و سیاست‌های دوستدار کودک. 

۱۴ نمونه از اقدامات ۹ شهر ایران در «کتابچه جوایز الهام‌بخش ابتکار شهر دوستدار کودک» آورده شده است. شش نمونه از پروژه‌های شهرهای دوستدار کودک از ایران موفق به گذراندن مرحله بررسی اولیه توسط کارشناسان یونیسف شدند. پروژه های مذکور به ترتیب ذیل است:

پروژه داخ بان (برنامه شمول و انسجام اجتماعی برای کودکان مهاجر در یزد)، پویش آموزش شهروندی برای مدیریت پسماند مغازه داران (با همکاری یک مدرسه طبیعت) از یزد، ابتکار شهردار مدرسه از تهران، پروژه بخش کودکان و مادران کتابخانه اندیشه شهر اوز، برنامه مشارکت معنی دار کودکان مشهد و دوستی بیشتر با طبیعت از شیراز.

یونیسف ایران و وزارت کشور اخیراً اعلام کردند که ۱۲ شهر از ایران به عنوان شهرهای پایلوت دوستدار کودک انتخاب شده‌اند.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد ابتکار شهرهای دوستدار کودک در ایران به صفحه اختصاصی ایران در وب‌سایت جهانی CFCI مراجعه کنید.

برای دریافت کتابچه جوایز الهام‌بخش ابتکار شهرهای دوستدار کودک اینجا کلیک کنید. 

 

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.