کارگاه آموزشی یونیسف و وزارت بهداشت با هدف افزایش برنامه تاب‌آوری و آمادگی باشگاه سلامت نوجوانان در شرایط اضطراری

07 مارس 2021
AWBS
UNICEF Iran

طی یک همکاری مشترک میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، باشگاه‌های سلامت نوجوانان و یونیسف ایران، امروز (۱۷ اسفند) یک کارگاه مشورتی آموزشی چهار روزه در شهر کرمانشاه برای کارمندان، کارشناسان و برخی نوجوانان باشگاه‌های سلامت نوجوانان در ایران آغاز به کار کرد.

هدف از این کارگاه تقویت تاب‌آوری باشگاه‌های سلامت نوجوانان در شرایط اضطراری و کمک به ارتقاء ظرفیت‌های نوجوانان و جوانان درآمادگی و پاسخ به شرایط اضطراری همچون بلایای طبیعی، همه‌گیری بیماری کرونا و بحران‌های مشابه است.

طی این کارگاه و با مشارکت فعال نوجوانان، باشگاه‌های سلامت نوجوانان پروتکل‌های خود را برای آمادگی در شرایط اضطراری نهایی خواهند کرد. این پروتکل‌ها به نوجوانان کمک خواهند کرد تا شیوه‌های مشارکتی پژوهش در برنامه آمادگی اضطراری را بیاموزند.

باشگاه های سلامت نوجوانان در سال ۱۳۹۵ توسط وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و با حمایت یونیسف تاسیس شدند تا ضمن افزایش مشارکت نوجوانان، دانش و مهارت‌های لازم را در آنها برای مراقبت از خود در برابر آسیب‌های اجتماعی و روانی افزایش داده و شیوه زندگی سالم را میان‌شان ترویج کنند.

در حال حاضر هفت باشگاه سلامت نوجوانان در تهران، کرج، اهواز، شیراز، خرم آباد و کرمانشاه فعالیت می‌کنند. شرکت کنندگان اهواز به صورت آنلاین در کارگاه حضور یافتند.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.