وزارت بهداشت و یونیسف ایران جلسه هماهنگی سلامت و رشد نوجوانان و جوانان را برگزار کردند

15 سپتامبر 2019
Coordination Meeting on Adolescent and Youth Wellbeing and Development
UNICEF Iran/2019/Sayyari

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یونیسف ایران «جلسه هماهنگی و میزگرد سلامت و رشد نوجوانان و جوانان» را در روز یکشنبه، بیست‌وچهارم شهریور ماه با حضور مقامات ارشد و کارشناسان وزارت بهداشت، وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه، سازمان بهزیستی کشور، جمعیت هلال احمر، یونیسف، صندوق جمعیت ملل متحد و برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز برگزار کردند. 

شرکت کنندگان در این نشست، درس‌آموخته‌های بازدید مطالعاتی مقامات مرکز کنترل بیماری‌های وزارت بهداشت و کارکنان باشگاه‌های سلامت نوجوانان از برنامه‌های سلامت نوجوانان در قزاقستان را که توسط یونیسف ایران برگزار شد، مورد بحث قرار دادند. روش‌های دستیابی به برنامه‌های مشترک و بین‌بخشی در سلامت نوجوانان از دیگر موضوعات مورد گفتگو بود. 

آقای ژیل شوالیه، معاون نماینده یونیسف در ایران، در سخنرانی آغازین جلسه هماهنگی، گفت: برنامه‌ریزی برای نوجوانان و جوانان در سطح جهان از «رویکرد بخش‌محور» به سمت «رویکردهای گسترده‌تر بین بخشی و ادغام شده» تغییر یافته و توجه بیشتری به تقویت نظام‌های رشد نوجوانان و جوانان می‌شود. 

یونیسف در گسترش یک الگوی جدید با عنوان «باشگاه‌های سلامت نوجوانان» از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حمایت می‌کند تا دسترسی مناسب به نوجوانان در معرض خطر با هدف ارتقاء دانش، مهارت‌ها و نگرش‌ آنها نسبت به پیشگیری از اچ‌آی‌وی/ایدز، افزایش یابد.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در 190 کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.