همکاری یونیسف و اتاق بازرگانی ایران- سوئیس برای ارتقاء تغذیه کودکان در محصولات غذایی

01 می 2019
UNICEF and Swiss Chamber
UNICEF/Iran/Sayyari

تهران 11 اردیبهشت - یونیسف ایران با همکاری اتاق بازرگانی ایران-سوئیس و اتاق بازرگانی تهران و همچنین با حمایت سفارت سوئیس نشست فنی یک روزه‌ای را، چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماه، برای فعالان صنعت غذا و با هدف ارتقاء تغذیه کودکان در ایران برگزار کرد.
در این کارگاه یک روزه که در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، کارشناسان این حوزه از جمله طیف متنوعی از صاحبان صنایع غذایی ایران در مباحث فنی پیرامون تولید محصولات غنی و تقویت شده برای کودکان و نیز بهترین روش‌های کاهش سطح ناسالم روغن، نمک و شکر در این محصولات به منظور مبارزه با سوء تغذیه کودکان شرکت کردند.خانم کریستین وایگند، قائم مقام نماینده یونیسف ایران، جناب آقای مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس در ایران، جناب آقای شریف نظام مافی، رئیس اتاق بازرگانی ایران-سوئیس، و دکتر بهمن عشقی، دبیر کل اتاق بازرگانی تهران، از جمله سخنرانان نشست آغازین این کارگاه بودند.
ترویج فعالیت‌های کسب‌و‌کار مسئولانه در محیط کسب‌و‌کار ایران بالاخص در حوزه کودکان یکی از اهداف کلیدی مشارکت یونیسف ایران با بخش خصوصی است.
یونیسف همکاری نزدیکی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد تا به کاهش تأثیر سوءتغذیه و نیز افزایش تغذیه مکفی در میان کودکان بویژه در هزار روز اول زندگی، یاری رساند.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.