نماینده یونیسف در ایران از مرکز توانمندسازی نوجوانان و جوانان پسر کرمانشاه بازدید کرد

14 سپتامبر 2022
AWBC
UNICEF Iran/Sayyari/2022

دکتر رابین ناندی، نماینده یونیسف در ایران، در سفر کاری به کرمانشاه در ۱۵ شهریور ۱۴۰۱، از مرکز توانمند‌سازی نوجوانان و جوانان پسر این شهر بازدید کرد. این مرکز به عنوان بخشی از برنامه مشترک وزارت ورزش و جوانان و یونیسف فعالیت می‌کند. 

در این مرکز به پسران جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله، به ویژه افراد در معرض آسیب،‌ کمک می‌شود تا انتقال از محیط مدرسه به کار ثمربخش، از طریق دستیابی به آموزش و مجموعه‌ای از مهارت‌ها،‌ تسهیل گردد. همچنین فرصت‌هایی برای این افراد جوان فراهم می‌شود تا برای زندگی، کار و خدمت به کشور و اقتصاد،‌ آماده شوند. 

مرکز توانمندسازی نوجوانان و جوانان (ترنج) یک برنامه‌ آزمایشی است که از یک سال گذشته و بر اساس اصول «یادگیری برای کسب درآمد» و نیز مفهوم آپشیفت (UPSHIFT) یونیسف طراحی گشته تا آسیب‌پذیر‌ترین نوجوانان و جوانان را با مهارت‌ها و منابع مورد نیاز توانمند سازد. این مهارت‌ها شامل مواجهه با تاثیرات ثانویه همه‌گیری کرونا در جوامع است تا این افراد تبدیل به یک نیروی مثبت در جهت تولید نیروی کار رقابتی و رشد اقتصادی پایدار شوند. دو مرکز توانمندسازی دیگر نیز برای دختران نوجوان در استان‌های البرز و اصفهان فعالیت می‌کنند.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.