فراخوان فناوری‌های پیشرو صندوق نوآوری جهانی یونیسف

ما به دنبال فناوری‌هایی هستیم که خلاء آموزش و ارتباط برای اشتغال را پر می‌کنند.

11 سپتامبر 2019
UNICEF Innovation Fund
UNICEF Nigeria/2019/Achirga

اگر استارتاپی دارید که از یادگیری ماشین (Machine Learning)، هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)، فناوری زنجیره بلوکی (Block Chain) و یا واقعیت بسط یافته (Extended Reality) استفاده کرده و یک مدل اولیه متن باز با نتایج اولیه قابل قبول دارید، صندوق نوآوری یونیسف به دنبال شما می­گردد.

برای اطلاعات بیشتر فراخوان را به زبان انگلیسی در اینجا مطالعه بفرمایید.

برای ثبت نام به این لینک مراجعه فرمایید.

پایان تاریخ ثبت نام: 30 سپتامبر 2019

 

چه زمانی ثبت نام کنیم؟

از آنجا که بررسی پروژه‌ها به صورت مستمر انجام می‌شود، شما را تشویق می‌کنیم که ثبت‌نام خود را هر زمان که آماده هستید، انجام دهید. فقط با شرکت‌هایی که به لیست نهایی راه می‌یابند، تماس گرفته می‌شود. سپس، از آنها خواسته می‌شود تا پروپوزال طرح خود را با جزئیات بیشتر ارسال کنند.

چه کسانی می‌توانند ثبت نام کنیم؟

متقاضیان باید در یکی از کشورهایی که یونیسف در آنها برنامه کشوری دارد (از جمله ایران) به عنوان کسب‌وکار نوپای خصوصی ثبت شده و دارای یک نمونه اولیه متن باز (سخت افزاری، نرم افزاری یا محتوایی) باشند. شرایط و معیارهای لازم را در صندوق نوآوری به این آدرس یافته و شمای کلی فرآیند را نیز در اینجا ببینید.

صندوق روی شرکت‌های نوپایی که دارای تیم قوی و برنامه مشخص برای اثرگذاری بر زندگی کودکان باشند، سرمایه‌گذاری بذری زودهنگام می‌کند. برای این گروه، ما به دنبال کسب و کار نوپایی هستیم که دارای یک نمونه اولیه متن باز (سخت افزاری، نرم افزاری یا محتوایی) باشند.

صندوق نوآوری یونیسف چه خدماتی ارائه می دهد؟

سرمایه‌گذاری بذری

صندوق سرمایه‌گذاری بذری بدون سهم سرمایه بین 50 تا 90 هزار دلار انجام می‌دهد. شما شاید به مبلغی اندک برای رساندن نمونه اولیه خود به سطحی که به دیگران اثبات شود که راه‌حل شما کارآمد است، نیاز داشته باشید. شاید به یک یا دو توسعه دهنده دیگر، طراحی که قابلیت‌های پروژه را ارائه نماید و یا فضای سرور بیشتر نیاز است. یا شاید به تبدیل ایده‌ای به زبانی دیگر به دلیل اینکه مدل اولیه مقیاس‌پذیر نیست، آزمایش در منطقه‌ای جدید و یا جمع‌آوری داده بیشتر نیاز باشد.

صندوق نوآوری یونیسف می‌تواند به شتابدهی کار شرکت شما کمک کند. مرحله بعد از اثبات راه‌حل موفق، جذب منابع بیشتر است (این می‌تواند در قالب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی یا کمک بلاعوض (گرنت) یا سایر انواع سرمایه‌گذاری بر اساس نوع فناوری و راه‌حل باشد).

 

توسعه محصول و فناوری

دریافت سرمایه‌گذاری از صندوق نوآوری همچنین شامل دسترسی به تیم نوآوری خطرپذیر یونیسف است. این تیم کمک فنی در حوزه‌های نوآوری نوظهور ارائه می‌دهد که در دسترس کسب و کارهای نوپای انتخاب شده قرار می‌گیرد. به علاوه، شما می‌توانید به یکی از گروه‌های فناوری‌محور ما (مثلا گروه فناوری‌های واقعیت بسط یافته) ملحق شوید. به عنوان بخشی از گروه، یک مشاور در انتخاب امتیاز مناسب فناوری متن‌باز، ایجاد اجتماع و شبکه‌سازی با رهبران در فضای واقعیت بسط یافته از شما حمایت خواهد کرد. شما همچنین به صورت مستقیم با سایر کسب‌وکارهای نوپایی که روی راه‌حل‌های مشابه کار می‌کنند، ارتباط برقرار کرده، درس‌های آموخته شده و داده به اشتراک می‌گذارید.

رشد کسب و کار

صندوق به شبکه­ای از اساتید و مشاوران دسترسی دارد که می‌توانند به کسب‌و‌کارهای نوپا در طراحی مدل کسب‌وکار و توسعه استراتژی برای رشد و سودآوری کمک کنند. ما روی شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنیم که از یک رویه پایدار پیروی می‌کنند که در نهایت به رشد و سودآوری شما کمک می‌کند و به شرکت‌ها در ایجاد اجتماعی از توسعه‌دهندگان و مشارکت کنندگان حول حوزه متن‌باز کمک می‌کند. نوآوری خطرپذیر یونیسف همچنین دسترسی به شبکه‌ای از شرکاء، تامین‌کنندگان سرمایه و سرمایه­گذاران که می‌توانند در مقیاس‌پذیر کردن راه‌حل شما پس از مرحله سرمایه‌گذاری اولیه کمک کنند، را تسهیل می‌کند. از طریق شراکت یونیسف با شتاب دهنده‌های برتر در منطقه شما، یونیسف دسترسی به حمایت کسب و کارها را تسهیل می‌کند.

 

حداکثرسازی اثرات برای کودکان

یونیسف به عنوان سازمان تراز اول جهانی در حوزه کودکان، دارای شبکه­ای از متخصصان و شرکاء در دفاتر کشوری خود است که می­توانند پیشنهادهای محلی برای راه حل شما ارائه دهند، اثرات آن را ارزیابی کنند و مشارکت­هایی را برای رسیدن به کاربران بیشتر توسعه ­دهند. 

برای اطلاعات بیشتر به سایت صندوق نوآوری یونیسف مراجعه فرمایید.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در 190 کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.