ستاد مبارزه با مواد مخدر و یونیسف اولین «مرکز سلامت دختران نوجوان» را در کرمانشاه افتتاح کردند

11 سپتامبر 2022
کرمانشاه باشگاه
UNICEF Iran/Sayyari/2022

ستاد مبارزه با مواد مخدر و دفتر یونیسف ایران با همکاری شورای هماهنگی ستاد در کرمانشاه و سمن‌های محلی اولین «مرکز سلامت نوجوانان» را در کرمانشاه به صورت مشترک افتتاح کردند. این مرکز بر کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از مصرف مواد در میان دختران نوجوان در معرض  خطر متمرکز خواهد بود.

حوزه‌های حمایت از دختران نوجوان آسیب‌پذیر در این مرکز عبارتند از ترویج سبک زندگی سالم، حمایت از سلامت روان، ارتقای مهارت‌های زندگی و اجتماعی، افزایش مشارکت معنادار، پیشگیری از مصرف مواد، آسیب‌های اجتماعی و رفتار پرخطر، و همچنین افزایش تاب‌آوری و خودمراقبتی.

مرکز سلامت دختران نوجوان در کرمانشاه به صورت رسمی در ۱۵ شهریور و با شرکت مجازی جناب آقای دکتر اسکندر مومنی، دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، و جناب آقای دکتر محمد جمالو، معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد و همچنین با شرکت حضوری دکتر محمد پورهاشمی، معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری کرمانشاه، دکتر امیر عباس لطفی، مدیر کل امور بین‌الملل ستاد، دکتر علیرضا ساوری، ریاست دبیرخانه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و دکتر رابین ناندی، نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران، افتتاح شد. در این مراسم شماری از مقامات ارشد استانی سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی کشور، پلیس مبارزه با مواد مخدر و جمعیت هلال احمر ایران نیز حضور داشتند.

انتظار می‌رود دومین «مرکز سلامت نوجوانان» برای دختران طی ماه آتی در مشهد افتتاح شود. این دو مرکز به عنوان طرح آزمایشی شروع به کار کرده و خدمات و حمایت‌های تخصصی به دختران ۱۰ تا ۱۹ ساله در معرض خطر و آسیب‌پذیر ایرانی و غیر ایرانی ارائه خواهند کرد تا سطح دانش، مهارت‌ها و اعتماد بنفس آنها ارتقا یابد. پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح‌های آزمایشی، این برنامه در سطح ملی اجرا خواهد شد.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.