حمایت یونیسف از تلاش‌های وزارت بهداشت در راستای تقویت نظام زنجیره سرما با تحویل خودروهای یخچال‌دار ویژه انتقال واکسن

14 ژانویه 2024
Refrigerator truck
UNICEF Iran

یونیسف ایران در راستای همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با هدف تقویت نظام زنجیره سرمای واکسن، ۱۷ دستگاه خودرو یخچال‌دار با کیفیت و کارآمد را  تهیه  کرده و به ۱۷ دانشگاه‌ علوم پزشکی در کشور تحویل داده است.

با توجه به نیازسنجی و ارزیابی تجهیزات زنجیره سرما توسط وزارت بهداشت و تشخیص نیاز به تقویت سیستم حمل و نقل استاندارد واکسن، این امر در اولویت‌های برنامه ایمن‌سازی قرار داشت.

این خودروهای یخچال‌دار دسترسی  کودکان به واکسن با بالاترین کیفیت را تضمین خواهد کرد. ارائه خدمات استاندارد ایمن‌سازی و واکسیناسیون ‌ به جامعه، به ویژه کودکان زیر پنج سال، بخشی کلیدی در مراقبت‌های بهداشت اولیه برای کودکان است.

در این برنامه مشترک همکاری که با حمایت مالی اتحادیه اروپا انجام گرفت، ۱۷ دستگاه خودرو یخچال‌دار به دانشگاه‌های علوم پزشکی شهرهای جهرم، سیرجان، دزفول، تهران، رفسنجان، بهبهان، ساوه، کاشان، خوی، قزوین، سمنان، قم، لارستان، شاهرود، بابل، چابهار و شهرکرد تحویل داده شد.

همکاری بین یونیسف و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشان‌دهنده تعهد مشترک به تقویت نظام بهداشت، همچنین ایمن‌سازی و سلامت کودکان در ایران است. با ارائه تجهیزات ضروری زنجیره سرما، یونیسف، وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی به سمت آینده‌ای سالم‌تر برای کودکان در این کشور قدم می‌گذارند.

تماس با ما

گل‌آذین همتی
کارشناس ارتباطات

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.