حمایت یونیسف از باشگاه‌های کتابخوانی در استان‌های کم‌برخوردار و برای کودکان آسیب‌پذیر

08 مارس 2021
book reading clubs
UNICEF Iran

در فعالیتی مشترک میان دفتر یونیسف ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کودکان آسیب‌پذیر و کودکان ساکن استان‌های کم‌برخوردار، فرصت تهیه و خواندن کتاب و همچنین ارتباط با نویسندگان مورد علاقه شان را پیدا کردند.

در پنجمین دوره لیگ کتابخوانی کودکان و نوجوانان، که در هفته ملی کودک در مهرماه ۱۳۹۹ آغاز و در اسفند ماه خاتمه یافت، یونیسف با حمایت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهیه بن خرید کتاب برای کودکان در استان های مختلف مشارکت نمود تا کودکان آسیب پذیر، مانند کودکان کار و خیابان ، کودکان دارای معلولیت و کودکان استان‌های کمتر برخوردار، به واسطه عضویت در باشگاه‌های کتابخوانی، به کتابخوانی گروهی روی آوردند.

یونیسف همچنین از کمپین «نامه‌ای به نویسنده مورد علاقه‌تان» که در آن کودکان به نویسندگان مورد علاقه خود نامه نوشتند، و کمپین «در خانه با کتاب» که در آن ۶۰ کودک از باشگاه‌های مختلف کتابخوانی در سراسر کشور به عنوان خوانندگان برتر کتاب انتخاب شدند و جوایزی دریافت کردند، حمایت کرد. 

لیگ کتابخوانی کودکان و نوجوانان یک ابتکار سالانه برای ترویج کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان در ایران است که توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار می‌شود.

امسال به دلیل شیوع کرونا، لیگ کتابخوانی به صورت تلفیقی از مجازی و حضوری برگزار شد. در حال حاضر، بیش از ۲۵ هزار باشگاه کتابخوانی در ایران تأسیس شده است که بیش از ۲۲ هزار تسهیلگر با انگیزه، فعالانه به کودکان این باشگاه‌ها برای خواندن کتاب و تبادل دانش کمک می‌کنند تا آینده بهتری برای خود بسازند.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.