حضور ایران در جلسات حقوق کودک در چهل‌ونهمین نشست شورای حقوق بشر

20 آوریل 2022
cr
unicef Iran/2022

هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران با ریاست آقای دکتر فتاح احمدی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری، در کارگروه‌های حقوق کودک چهل‌و‌نهمین نشست شورای حقوق بشر در ژنو از ۱۶ لغایت ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰ شرکت نمودند.

یونیسف به عنوان شریک کاری مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری و در چارچوب توان‌افزایی متخصصین مرتبط حوزه حقوق کودک مبادرت به پشتیبانی از شرکت متخصصین مرجع ملی در این نشست نمود.

موضوعات زیر در طول کارگروه‌های نشست مورد بحث قرار گرفتند: حقوق کودک و بازپیوند خانواده، خشونت علیه کودکان، کودکان پناهنده و مهاجر، حقوق کودکان در مخاصمات مسلحانه، کودکان توان­‌یاب و همچنین حمایت از کودکان در مقابل فروش، فحشا و هرزه نگاری.

شورای حقوق بشر فرصتی منحصر بفرد برای نهادهای دولتی، سازمان‌های غیر دولتی و سازمان‌های بین‌المللی است تا تجربیات و نظرات خود را به اشتراک گذاشته و از رویه‌های موفق دیگر کشورها بهره بگیرند.

یونیسف و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ برای ارتقای آگاهی عمومی نسبت به حقوق کودکان پیمان مشارکت خود را تمدید نمودند. از جمله موارد همکاری این دو نهاد، تهیه منابع آموزشی و توان‌افزایی متخصصین حوزه حقوق کودکان است.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.