تقویت خدمات بهداشتی برای کودکان در مناطق مورد نیاز به کمک تجهیزات آزمایشگاهی جدید

14 آگوست 2023
Lab
QIAGEN

کودکان و خانواده‌های آنها در برخی از استان‌ها پس از تجهیز آزمایشگاه‌های مرجع به تجهیزات آزمایشگاهی جدیدی که توسط یونیسف ارائه شده است، از خدمات بهداشتی بهتری برخوردار خواهند بود. تجهیزات پیشرفته و لوازم استاندارد آزمایشگاهی که به درخواست وزارت بهداشت تهیه شده‌اند، دقت و کیفیت سرعت تشخیص وبه دنبال آن درمان ارائه شده به کودکان و خانواده‌هایشان را به خصوص برای عفونت‌های تنفسی و گوارشی، بهبود خواهد بخشید.

این تجهیزات به دانشگاه‌های علوم پزشکی و آزمایشگاه‌های مرجع در شش استان منتخب با جمعیت آسیب‌پذیر بالا ارسال گشت. این استان‌ها عبارتند از سیستان و بلوچستان، کردستان، یزد، خراسان جنوبی، هرمزگان و تهران.

عفونت‌های تنفسی و گوارشی برای کودکان تهدیدات قابل توجهی را به همراه دارد که منجر به افزایش نرخ مرگ و میر، به خصوص در میان کودکان پناهنده با وضعیت‌های بهداشتی ضعیف، می‌شود. این اقدام با تسریع روند تشخیص بیماری و مداخله به موقع، باعث کاهش نرخ مرگ و میر شده و به طور همزمان از مصرف نادرست و یا استفاده بی رویه آنتی‌بیوتیک‌ها نیزجلوگیری می‌کند.

با توجه به درس‌آموخته‌های دوران همه‌گیری کووید-۱۹ و همچنین ورود پناهندگان افغانستانی جدید، یونیسف از وزارت بهداشت و آموزش پزشکی حمایت می‌کند تا تشخیص را، با تاکید بر مناطق آسیب پذیر و به ویژه مناطق مرزی، تقویت کند.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.