بهره‌مندی کودکان در خوی از فضاهای دوستدار کودک سیار با حمایت یونیسف

27 آوریل 2023
SAHAR
Asfgar Pourabbas

هزاران کودک در مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی، آذربایجان غربی، از فضاهای دوستدار کودک سیار بهره می‌برند. این اماکن تحت حمایت یونیسف با اقلام آموزشی و تفریحی تجهیز شده‌ است. یونیسف این اقلام را با کمک مالی اتحادیه اروپا و صندوق مرکزی واکنش اضطراری خریداری و به سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران و تیم‌های سحر ارائه کرده تا فضاهای دوستدار کودک سیار تجهیز شود. این فضاها خدمات حمایت از کودک را برای کودکان زلزله‌زده در خوی و مناطق اطراف ارائه می‌کند.

فضاهای دوستدار کودک سیار از کودکان ساکن در مناطق دوردست، کودکان دارای معلولیت و دیگر گروه‌های کودکان در حاشیه که از دسترسی به مراکز ثابت محروم هستند، حمایت می‌کند. یونیسف داوطلبان تیم‌های سحر را تجهیز کرده و آموزش داده تا این کودکان آسیب‌پذیر را شناسایی کنند و خدمات لازم را از طریق فضاهای سیار دوستدار کودک در اختیار آنها بگذارند.

یونیسف در این راستا و با همکاری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران چندین برنامه ظرفیت‌سازی برای افزایش کارآیی تیم‌های سحر در حوزه حمایت از کودکان در شرایط بحران، شامل تأسیس فضاهای دوستدار کودک، برگزار کرده است.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.