برگزاری دوره‌های آموزش مشاوره تلفنی برای روانشناسان با همکاری یونیسف و وزارت ورزش و جوانان

15 سپتامبر 2020
virtual training courses on psychosocial tele-counselling
UNICEF/UNI42937/Pirozzi

یونیسف و وزارت ورزش و جوانان در راستای اجرای برنامه مشترک خود تحت عنوان "طرح مراقبت و حمایت روانی- اجتماعی گام به گام از نوجوانان و والدین" شروع به برگزاری دوره­ های مجازی آموزشی "مشاوره تلفنی برای روانشناسان" کرده­ اند. هر هفته  حدود ۱۰۰ نفر از مدیران، روان­شناسان و مشاوران شاغل در مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده فعال و صاحب صلاحیت وزارت ورزش و جوانان  در گروه­های 15 تا 18 نفره در این دوره های آموزشی مجازی که با همکاری یونیسف برگزار می شوند، شرکت می ­نمایند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اعظم کریمی در این خصوص گفت: «ویروس کرونا موجب شد تا استفاده از تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی و مشاوره غیرحضوری هر روز نقش بیشتری در زندگی افراد داشته باشد و در آینده بی شک مردم گرایش بیشتری به مشاوره‌های غیرحضوری خواهند داشت.»

به منظور ترویج سبک زندگی سالم در میان نوجوانان و جوانان، این دوره آموزشی 12 ساعته مخصوص مشاورین و روان­شناسان تدوین شده تا به نوجوانان و جوانان در گذر از بحران­های روحی طی دوران همه گیری بیماری و پس از آن کمک کنند، بحران­هایی همچون اضطراب، استرس، سوگ و تنش­های خانوادگی. آموزش مشاوره تلفنی، کلیات دوره نوجوانی، مراقبت گام به گام روانی اجتماعی برای جوانان، ارزیابی مشکل و شیوه‌های مداخله از موضوعات این دوره است.

 

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در 190 کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند.

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.