بانک تجارت و یونیسف تفاهم‌نامه همکاری برای ارتقای رفاه کودکان را سه سال دیگر تمدید کردند

24 آگوست 2023
Tejarat
UNICEF Iran/Hemmaty/2023

یونیسف ایران و بانک تجارت با هدف ارتقاء سلامت، تغذیه، آموزش، مراقبت و رفاه کلی کودکان، تفاهم نامه همکاری خود را به مدت سه سال دیگر تمدید کردند. اولین توافق همکاری بین دو سازمان برای یک دوره سه ساله از  ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ امضاء شده بود.

در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری که در تاریخ ۳۱ مرداد برگزار شد، دکتر رابین ناندی، نماینده یونیسف در ایران، و دکتر حمیدرضا شریفیان، نایب رئیس هیات مدیره بانک تجارت، این تفاهم‌نامه را امضاء کردند. هدف از این همکاری ارتقاء تبادل دانش و تجربیات ارزشمند و پرداختن به مسائل مختلف مربوط به کودکان است.

در این نشست، دکتر ناندی از اولویت‌های مسئولیت اجتماعی بانک تجارت در زمینه کودکان آسیب‌پذیر تقدیر کرده و بر همسویی این اولویت‌ها با اهداف یونیسف تاکید نمود. دکتر ناندی افزود: «این همکاری به بهبود زندگی کودکان در ایران کمک خواهد کرد. اکنون، با استفاده از همکاری‌های گذشته، ما در مرحله تقویت و گسترش همکاری‌های خود هستیم.»

در ادامه، دکتر شریفیان اظهار داشت: «همکاری با یونیسف فراتر از وظیفه سازمانی ماست». ایشان افزود: «بانک تجارت به ارائه آموزش، تضمین بهداشت و مراقبت‌های پزشکی و ارتقاء رفاه محیطی برای جوامع در ایران می‌پردازد. ساخت و  بازسازی مدارس، ایجاد تأسیسات بهداشتی و سلامت روستایی در استان‌های مختلف، به همراه طرح‌های محیط‌زیستی مانند کمپین‌هایی برای کاهش مصرف کاغذ، از جمله فعالیت‌های ما در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی است.»

در مراسم  انعقاد تفاهم نامه، رضا بزرگ سرپرست معاونت مدیرعامل در مشتریان شرکتی و تجاری، حسین پارساتبار مدیر شعب شمال شرق تهران و سیدعماد مرعشی رئیس اداره بانکداری تجاری حضور داشتند.

تهیه نبولایزرهای سبک با کیفیت برای کودکان مبتلا به بیماری فیبروز سیستیک، بیماری ژنتیکی که منجر به مشکلات تنفسی می‌شود، و تأمین تجهیزات ضروری برای تضمین کیفیت آب برای  افراد سیل‌زده در استان‌های گلستان و خوزستان، برخی از مثال‌های همکاری بین یونیسف و بانک تجارت در سال‌های گذشته به شمار می‌رود.

یوینسف برای بیش از نیم قرن و به طور مداوم بر نقش محوری بخش خصوصی را در ایجاد تغییرات مثبت و پایدار برای کودکان تأکید کرده است. این سازمان در همکاری نزدیک با بخش خصوصی، پروژه‌هایی را برای کمک به کودکان جهان، به ویژه کودکان آسیب‌پذیر، شناسایی، طراحی و اجرا می‌کند. 

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.