اقلام کمکی یونیسف برای کودکان آسیب‌پذیر در دوران همه‌گیری کرونا با همکاری وزارت کشور در ۳۱ شهر توزیع می‌شود

13 اکتبر 2020
COVID-19
UNICEF Iran/2020/Sayyari

در پاسخ به درخواست وزارت کشور جهت رسیدگی به نیازهای کودکان آسیب‌پذیر هنگام شیوع بیماری کرونا، دفتر یونیسف ایران تعدادی بسته‌های لوازم بهداشتی شامل ۳۰هزار ضد عفونی کننده دست، ۱۲هزار ژل ضدعفونی کننده، ۳۰هزار صابون مایع، ۱۱هزار و ۹۸۸ بسته پد بهداشتی بانوان، ۳۳هزار پودر شوینده ، ۳۳ هزار مایع ظرفشویی و همچنین ۳۰۰هزار ماسک را از کارخانه‌های ایرانی تهیه و تحویل وزارت کشور داد.

این اقلام به ۳۱ شهر در شش استان سیستان و بلوچستان ، کردستان ، کرمانشاه ، کرمان ، خوزستان و هرمزگان ارسال می‌شود و در آنجا با حمایت سازمان‌های مردم نهاد محلی و شهرداری‌ها، به گروه‌های کودکان آسیب‌پذیر از جمله کودکان بی‌سرپرست، کودکان در مراکز مراقبت‌های جایگزین، کودکان مبتلا به سرطان و بیماری‌های خاص، کودکان خیابان، کودکان در خانواده‌های کم‌درآمد، کودکان دارای معلولیت و همچنین کودکان در معرض آسیب تحویل داده خواهد شد.

جهت نظارت بر روند توزیع این اقلام، نماینده یونیسف در ایران، خانم مندیپ اوبرایان، و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور، آقای ساکی، روز ۲۱ مهرماه از انبار این اقلام بازدید کردند.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب‌پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند.

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت‌های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.