«اقیانوس پشت پنجره» جایزه ویژه یونیسف را در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان دریافت کرد

26 آگوست 2019
Babak Nabizadeh receives the UNICEF Special Prize for directing The Ocean Behind the Window
UNICEF Iran/Sayyari/2019
Babak Nabizadeh receives the UNICEF Special Prize for directing The Ocean Behind the Window

مندیپ اوبرایان، رئیس یونیسف در ایران به همراه تعدادی از کارشناسان دفتر یونیسف روز دوشنبه، برای اهدای جوایز فیلم‌های منتخب از نگاه یونیسف در سی‌ودومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان حضور یافتند.

با رای هیات داوران شامل مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف و جمعی از کارشناسان این سازمان، جایزه اصلی یونیسف در این جشنواره شامل یک دوربین Canon 5D، تندیس و لوح تقدیر تعلق گرفت به بابک نبی‌زاده، کارگردان فیلم «اقیانوس پشت پنجره» به دلیل به تصویر کشیدن شخصیت انسانی، مستقل و پویای یک کودک در تفکر و تصمیم‌گیری، اهمیت فراهم نمودن فضای آموزشی خلاق و فراگیر برای همه کودکان از جمله کودکان دارای معلولیت، اهمیت حفظ فرهنگ و طبیعت بومی برای کودکان و فیلمبرداری و تصویرسازی چشم‌نواز، هنری و خلاقانه.

همچنین هیأت داوران لوح و تندیس جایگاه دوم را تقدیم کرد به لیدا فضلی، کارگردان فیلم پویانمایی «این سو، آن سو» برای ارائه تصویری خلاقانه و زیبا از عاملیت کودک در ترویج صلح و دوستی در جهان. 

هیأت داوران یونیسف همچنین از بازیگر کودک «آیلین رشیدیان» شش ساله، به خاطر بازی درخشان در فیلم «قطار آن شب» تقدیر کرد.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در 190 کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.