Офіс ЮНІСЕФ з питань реагування на потреби біженців в Польщі
Підтримка сімей, які рятуються від війни, та права кожної дитини в Польщі

Війна в Україні призвела до переміщення сімей у таких масштабах і з такою швидкістю, яких людство не бачило з часів Другої світової війни. З моменту ескалації конфлікту 24 лютого 2022 року відбулося майже 9 мільйонів перетинів кордону з України до Польщі. З 4 мільйонів біженців, які зареєструвалися для отримання тимчасового захисту в Європі, майже 1,6 мільйона перебувають у Польщі - але справжня кількість біженців може бути ще більшою. Близько 90% біженців у Польщі - це жінки та діти.
Представництво ЮНІСЕФ у справах біженців у Польщі було створено в рекордно короткі терміни в березні 2022 року, щоб підтримати сім'ї та допомогти їм оговтатися від війни. Ми працюємо з національними та муніципальними органами влади, а також партнерами з громадянського суспільства, щоб забезпечити доступ до освіти, охорони здоров’я та убезпечити родини біженців. Від пунктів підтримки Blue Dot на прикордонних переходах до Spilno Hubs у громадах, від забезпечення можливості дітям ходити до школи до надання сім'ям доступу до медичної допомоги та підтримки вкрай необхідного психічного здоров'я і психосоціального консультування. Ми підтримуємо всі сім'ї, які шукають притулку, і відстоюємо права кожної дитини та підлітка в Польщі, приділяючи особливу увагу найбільш вразливим категоріям.
Відвідайте наш сайт "Спільно", щоб отримати найсвіжішу інформацію українською мовою для родин, які шукають притулку в Польщі.
Працюємо в партнерстві з Польщею та її народом
Діяльність в Польщі, яка є членом ЄС та країною з високим рівнем доходів, означає, що партнерства є ключовими, навіть більше, ніж у інших гуманітарних реагуваннях. Ми не намагалися діяти самотужки, а замість цього спільно розробляли і співпрацювали з польським урядом на місцевому та центральному рівнях, а також з громадським суспільством, щоб надавати технічну експертизу, засоби, ресурси та підвищувати потенціал.
Наш підхід до партнерства в Польщі був подвійним. На національному рівні, ми зміцнюємо систему шляхом партнерства з Міністерствами охорони здоров'я, освіти, юстиції, сім'ї та соціальної політики та Канцелярією Ради Міністрів. На місцевому рівні, ми масштабуємо важливі передові послуги в співпраці з муніципалітетами. Ми розробили плани роботи з 12 найбільшими містами, які прийняли орієнтовно 75% біженців з України. Партнерства з недержавними організаціями (НДО) та громадським суспільством також є критичними через їх доступ та знання місцевого контексту, що допомагає нам досягати найвразливіших категорій біженців, включаючи дітей з інвалідністю та переміщених ромських сімей тощо.
Наші програми в Польщі
Освіта

Ситуація
Можливість навчатися та перебувати в безпечному просторі разом з однолітками та вчителями створює умови до отримання освіти, а додатково надає вкрай важливе відчуття стабільності, нормальності та надії для дітей та молоді, які постраждали від війни. Наш пріоритет – встановити контакт з кожною дитиною, яка приїжджає до Польщі, рятуючись від конфлікту, щоб забезпечити їй можливість соціалізуватися, розвиватися та вчитися.
«Мені було сумно залишати всіх моїх друзів та іграшки вдома, в Україні. Але тут, у дитячому садку, у мене з'явилися нові друзі, і я можу з ними гратися. Це робить мене щасливою», Кіра, 6 років, з Житомирської області України
Рішення
Наша освітня програма спрямована на те, щоб усі діти в Польщі, які втекли від війни в Україні, могли вчитися та розвиватися. Протягом року з моменту створення нашого офісу реагування ми допомогли понад 900 000 дітей та молоді розпочати формальне або неформальне навчання. Це включає близько 200 000 дітей, які вступили до польських формальних шкіл та дошкільних закладів, та близько 500 000 дітей, які отримали спеціалізовану підтримку, підтримку у вивченні польської мови та доступ до електронного навчання в спеціальних центрах для дітей та підлітків. Понад 200 000 дітей та молоді також взяли участь у позашкільних програмах інтеграції та соціального згуртування, включаючи літні та зимові табори.
Ми інвестуємо у зміцнення польської шкільної системи, щоб розширити доступ до якісної освіти. Щоб задовольнити особливі потреби дітей з України, ми допомагаємо наймати та направляти на роботу українських асистентів вчителів, а також проводимо навчання та надаємо підтримку польським вчителям. Ми створили ІТ-лабораторії та бібліотеки, а також розповсюдили цифрові планшети та комп'ютери серед дітей, вчителів та шкіл, щоб пришвидшити вивчення мови та подолати прогалини в навчанні. Крім того, ми забезпечили дошкільні заклади та школи навчальними наборами, класними меблями, ігровими майданчиками та спортивним інвентарем. Наші інвестиції приносять користь як українським, так і польським дітям.
Багато старшокласників хочуть продовжувати навчання за офіційною українською програмою. ЮНІСЕФ визнає цінність такого підходу й співпрацює з місцевими органами влади та неурядовими організаціями для створення Центрів освіти та розвитку в містах з великою кількістю біженців. Додатково ми працюємо з неурядовими організаціями над підтримкою роботи українських шкіл.
ЮНІСЕФ у партнерстві з неурядовими організаціями та місцевими органами влади створив по всій Польщі Центри ранньої освіти та догляду за дитиною. Послугами цих центрів скористалося понад 34 000 українських дітей в рамах польської державної системи дошкільної освіти та понад 12 000 дітей, які отримують альтернативні та неформальні послуги для дітей раннього віку. Центри є безоплатними для матерів та опікунів з України, які можуть залишати своїх дітей у навчальному середовищі, поки вони шукають роботу, яку багато хто потребує для досягнення фінансової незалежності.
«Я дуже рада, що знайшла дитячий садок «Спинка» поруч із нашим новим домом... Діти відчувають себе в безпеці та мирі. Це допомагає їм зрозуміти, що вони не самотні».
Яна, мати трьох дітей з Харкова, Україна, в центрі раннього розвитку в Любліні
Наші програми є інклюзивними та доступними для дітей з інвалідністю. Ми забезпечуємо професійний розвиток для освітян щодо підтримки учнів, батьків та вчителів. ЮНІСЕФ також підтримує центри освіти, розвитку, терапії та психосоціальної підтримки для дітей з інвалідністю по всій Польщі.
Захист дітей

Ситуація
Діти, які були змушені втекти до Польщі, потребують термінового захисту від потенційної шкоди під час подорожі та облаштування в новому домі. Одним з основних напрямків діяльності ЮНІСЕФ є забезпечення захисту дітей, які втекли від війни в Україні, від усіх форм насильства, експлуатації, жорстокого поводження та недбалого ставлення. Ми працюємо з партнерами, щоб переконатися, що діти отримують якісні послуги з догляду та захисту, які відповідають їхнім найкращим інтересам, і що вразливі діти мають доступ до підтримки у сфері психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, необхідної їм для виживання та подальшого розвитку, а також що діти мають можливість такою підтримкою скористатися.
«В Україні ми забирали дітей і ховали їх у притулках. Вони були дуже налякані. Не всі з них розуміли, що відбувається і чому ми повинні ховатися. Тепер, коли ми тут, у Польщі, діти відчувають себе в безпеці».
– Валентина, опікунка групи українських дітей та сімейного будинку для наймолодших евакуйованих з інтернатних закладів в Україні, який підтримує ЮНІСЕФ.
Рішення
Ми співпрацюємо з національними та місцевими органами влади по всій Польщі над зміцненням системи захисту дітей, покращенням якості та обсягу надаваних послуг, внесенням змін до положень та законодавства. Ми навчаємо працівників соціальних служб за допомогою спеціалізованих тренінгів, програм взаємної підтримки та коучингу, спрямованих на підвищення їхньої спроможності.
Ми також працюємо з органами влади, щоб розширити надання якісного альтернативного догляду. Ми допомагаємо ідентифікувати та підтримувати дітей з України, що не мають догляду та розлучені з близькими, зокрема дітей, евакуйованих із дитячих закладів в Україні. Ми також допомагаємо знайти нових прийомних батьків та навчити їх догляду за дітьми, розлученими зі своїми батьками.
«У Лодзі діти самі готують собі сніданок. Вони допомагають один одному робити бутерброди, прибирають за собою. Виконуючи ці, здавалося б, буденні справи, вони вчаться піклуватися про дім, про спільноту, частиною якої вони є, та про самих себе»
– Валентина, опікунка групи українських дітей та сімейного будинку для наймолодших, евакуйованих з інтернатних закладів в Україні, який підтримує ЮНІСЕФ
Запобігання та протидія насильству щодо дітей та гендерно зумовленому насильству (ГЗН) є основною частиною нашої діяльності в Польщі. Ми підтримуємо жінок і дітей у доступі до інформації про послуги щодо захисту та запобігання насильству щодо жінок і дітей. Ми також співпрацюємо з муніципалітетами над зміцненням гарячих ліній та послуг для жертв домашнього насильства та сімей у кризових ситуаціях.
Ми співпрацюємо з Міністерством юстиції та іншими партнерами системи правосуддя, щоб забезпечити дітям, у тому числі дітям-біженцям, доступ до правосуддя, орієнтованого на інтереси дітей. Наша співпраця охоплює доступ до правової допомоги, навчання фахівців у сфері правосуддя, посилення медіації, надання інформації у дружній до дитини формі.
Додатково завдяки центрам «Блакитні точки», які організовані ЮНІСЕФ у Польщі, дітям і сім'ям, які тікають від війни в Україні, було надано понад 570 000 послуг, зокрема послуги у сфері психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, користування просторім, дружнім до дитини, перенаправлення до служб захисту дітей, а також надання інформації про систему охорони здоров'я, освіту, житло та транспорт.
Здоров’я

Ситуація
Життєво важливо, щоб ті, хто втекли від цієї жорстокої війни, мали доступ до системи охорони здоров'я. Близько 90% із понад 1,5 мільйона українських біженців, зареєстрованих польським урядом, – це жінки та діти. Ця криза, пов’язана з переміщенням матерів і дітей, створила значний додатковий тиск на польську систему охорони здоров'я. Низький рівень імунізації в Україні означає, що біженці також наражені на небезпеку захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації.
Діяльність ЮНІСЕФ у сфері охорони здоров'я в Польщі зосереджена на профілактиці захворювань за допомогою вакцин, розбудові потенціалу та спроможності системи охорони здоров'я, а також на задоволенні особливих потреб матерів, дітей та новонароджених.
«Я вважаю, що вакцинація важлива для дітей, для всього населення країни. Навіть під час війни ми не повинні зупинятися, адже небезпечні хвороби все одно поруч».
– Катерина, мати двох дітей з Київської області України, яка зараз живе в Польщі
Рішення
У партнерстві з Міністерством охорони здоров'я та муніципалітетами понад 500 000 біженців отримало інформацію про основні щеплення для дітей в рамах національних та місцевих кампаній. Завдяки співпраці з Міністерством охорони здоров'я ми також забезпечили наявність найважливіших матеріалів для проведення планових дитячих щеплень.
У тісній співпраці з представництвом Всесвітньої організації охорони здоров'я у Польщі та національними партнерами ми надаємо сім'ям біженців інформацію про доступ до медичних послуг. Ми забезпечили медичний скринінг дітей біженців та опікунів, які були визначені як вразливі особи. Крім того, разом із муніципалітетами ми працювали над забезпеченням необхідними медичними засобами та доступом до медичної допомоги.
У партнерстві з Міністерством охорони здоров'я ми розробили програму, спрямовану на підтримку первинної медичної допомоги для 200 000 жінок і дітей з України. Для цього ЮНІСЕФ взяв на себе зобов'язання відшкодувати 50% від вартості медичних послуг, наданих українським жінкам і дітям-біженцям, які оплатить Національний фонд охорони здоров'я Польщі постачальникам медичних послуг по всій країні в період з лютого 2023 року по серпень 2023 року. Це значний вклад у здоров'я та добробут біженців.
«Мої іграшки залишилися в Україні. Моє ліжко теж там. А ще я сумую за своїм другом Данею, ми з ним багато гралися».
– Микита, 6 років, після щеплення в медичному закладі в Кракові
ЮНІСЕФ тісно співпрацює з Міністерством охорони здоров'я та місцевою неурядовою організацією щодо питань годування немовлят і дітей раннього віку. Ми заохочуємо матерів до виключно грудного вигодовування, а також надаємо інформацію та підтримку, щоб біженці могли годувати й доглядати за своїми немовлятами та дітьми раннього віку під час періоду адаптації до життя в новій країні. Нам вдалося створили групи з грудного вигодовування в 10 пологових будинках по всій країні, щоб матері могли отримати підтримку від інших матерів та експертів. Ми також співпрацюємо з Міністерством охорони здоров'я та місцевою неурядовою організацією, щоб у разі, коли грудне вигодовування є неможливим, сприяти розподілу молочних сумішей та альтернативних форм вигодування молочних сумішей серед біженців та альтернативні варіанти вигодування, такі як банки молока, щоб переконатися, що вони є доступними, недорогими та безпечними для немовлят.
Окрім підтримки щодо питань годування немовлят та дітей раннього віку, ми також надаємо теплі обіди та додаткове харчування дітям у молодіжних таборах, дошкільних закладах та початкових школах, а також у центрах розміщення.
Психічне здоров'я та психосоціальна підтримка

Ситуація
Діти, що рятуються від війни в України страждають від невидимих ран і потребують ранньої та регулярного втручання для поліпшення їх благополуччя, запобігання серйозним проблемам з психічним здоров'ям у майбутньому та початку нового життя в Польщі. Психологічне навантаження конфліктів є величезним - рівень поширених психічних станів, таких як тривога і депресія, може подвоїтися в екстремальних ситуаціях. Згідно з даними з вересня 2022 року, 86 відсотків біженців розлучені з найближчими членами родини, більшість біженців - це жінки та діти.1 Біженці, що прибули нещодавно, виявляють більш яскраво виражені ознаки психологічного стресу через триваліше перебування в стресовому середовищі, переживання втрат або знищення своїх домівок.
Надання психосоціальної підтримки біженцям - дітям та жінкам - є важливим для їх здатності одужати, пристосовуватися до нових умов і, в кінцевому рахунку, відновити своє життя. Така підтримка може включати консультування, групову терапію та заходи всередині громади, які сприяють зміцненню стійкості, розвитку навичок подолання стресу та налагодження соціальних зв'язків. Раннє втручання також може допомогти запобігти розвитку серйозних проблем з психічним здоров'ям у подальшому.
1 Багатогалузева оцінка потреб, проведена міжгалузевою координаційною групою та REACH, вересень 2022 р.

Рішення
Оскільки підтримка психічного благополуччя біженців допоможе запобігти довгостроковим негативним наслідкам у майбутньому, психічне здоров’я та психосоціальна підтримка включені в усі види нашої діяльності. Це включає програми на рівні громади, спрямовані на психічне здоров’я та благополуччя, такі як телефони довіри, послуги психологічного консультування, центри денного догляду та підтримки, програми виховання дітей, інтенсивна соціальна підтримка, позашкільні заходи, розважальні заходи, спеціалізована терапія, програми соціальної згуртованості та наша робота з підвищення потенціалу послуг для дітей з обмеженими можливостями.
«Ще в Запорізькій області я працювала психологом. Коли там стало небезпечно перебувати, я вирішила поїхати до Польщі з сином Семеном. Йому 10 років. По приїзду до Польщі ми всього боялися. Звуки сирен, сигналізації, швидкої допомоги. Мій син був дуже напружений. Зараз йому стає краще, і я щаслива, що можу допомогти іншим дітям. Я знаю, через що вони пройшли».
– Юлія працює в центрі SUN за підтримки ЮНІСЕФ у Кракові
Наш цілісний підхід до психічного здоров’я підтримує дітей, підлітків, а також їхніх опікунів і ширші верстви населення. Наші програми охопили майже 700 000 дітей та опікунів за допомогою різних рівнів втручання, від першої психологічної допомоги в центрах підтримки Blue Dot у жвавих транзитних зонах і центрах розміщення до втручань на рівні громад у 12 муніципалітетах, які приймають більшість біженців з України. Це також включає працевлаштування та навчання соціальних працівників, спеціалістів із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки та дитячих психологів для надання спеціалізованих консультацій та, у разі потреби, направлення до психіатричної допомоги.
ЮНІСЕФ також підтримує муніципалітети та НДО у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки через Spilno Hubs. Ці шість центрів інтеграції надають ряд послуг, спрямованих на полегшення психологічного стану, сприяння інтеграції в приймаючі спільноті та підвищення стійкості шляхом повернення нормального життя в їхнє повсякденне життя. Це включає надання важливої інформації, юридичні та кар’єрні консультації, батьківські сесії з опікунами, групи підтримки однолітків для підлітків, арт-терапію з дітьми та направлення до додаткових спеціалізованих служб.
Завдяки підходу, орієнтованому на дитину, ми також працюємо над покращенням дитячого середовища, підтримуючи створення навчальних центрів і центрів денного догляду, що покращує розвиток та надає доступ до освіти раннього віку. ЮНІСЕФ також працює над посиленням потенціалу місцевих психологів, патронажних медсестер та освітян для надання різноманітних послуг у сфері психічного здоров’я у своїх громадах, а також психосоціальної підтримки українських дітей, які навчаються у польських школах та дитсадках.
Розвиток та участь молоді та підлітків

Ситуація
Молоді люди становлять значну частину тих, хто втік від війни в Україні до Польщі. Вони перебувають у критичному становищі. Підлітковий вік – це вже складний час, а серйозні життєві потрясіння та сильний стрес у цей період можуть мати наслідки, які триватимуть і в дорослому віці.
Вразливі молоді люди потребують продовження освіти та розвитку своїх навичок. Їм потрібне здоров'я та житло. Їм потрібна підтримка щодо психічного здоров'я та психосоціальна підтримка. Їм потрібне почуття приналежності та контакти. Їм також потрібно мати право голосу – і вони готові відігравати активну роль у реагуванні.
Психічне здоров'я та відсутність активної участі в суспільному житті – це також суттєва проблема молодих людей, які були змушені покинути свої домівки, життя та країну. Але завдяки активній залученості вони можуть отримати можливість відігравати життєво важливу роль у власному розвитку, а також у розвитку своїх громад.
Рішення
ЮНІСЕФ працює над залученням, розширенням можливостей та підтримкою молодих біженців, які починають відновлюватися та інтегруватися в життя в Польщі. Понад 335 000 молодих людей взяли участь у наших програмах розвитку та участі підлітків. Ми зосереджуємося на розвитку навичок молоді та наданні можливостей для спілкування та інтеграції.
ЮНІСЕФ працював зі скаутами в Польщі над розробкою заходів для молодих біженців. У програмі, яка зокрема передбачала проведення літніх та зимових таборів, взяли участь понад 235 000 молодих людей з України. Цей проєкт також охоплював такі заходи, як надання першої медичної допомоги, навчання волонтерству, культурні вечори, заняття з розуміння прав та обов'язків біженців, спілкування та заходи, спрямовані на згуртування колективу.
«Це було жахливо. Ми з братом дивилися, як бомбили військову базу біля нашого будинку. Коли ми приїхали до Польщі, мені було дуже сумно і я сумував за домом. Я нікуди не виходив та нічого не хотів робити. Але я дуже радий, що поїхав у цей літній табір. Тут всі дивуються, що я однаково добре танцюю бальні танці і займаюся боксом. Це тому, що я займався обидвома цими дисциплінами протягом останніх шести років!»
Артем з м. Суми, Україна
Близько 40 000 дітей та молодих людей отримали користь від позашкільних заходів, проведених під час літніх та зимових канікул, організованих ЮНІСЕФ спільно з муніципалітетами та неурядовими організаціями. Завдяки цим заходам молоді люди отримали цінну можливість підготуватися до школи, розважитися та розпочати або продовжити шлях до одужання.
ЮНІСЕФ також надає молодим людям інструменти для висловлення своїх думок та проблем. Наша цифрова платформа для залучення молоді U-Report Europe заохочує молодих біженців з України залишатися на зв'язку та бути поінформованими. За допомогою інструменту обміну повідомленнями в соціальних мережах їм також надаються відповіді на запитання про доступ до послуг охорони здоров'я, освіти та інших можливостей, доступних для них та їхніх сімей у Польщі.
Наші програми передбачають проведення психоосвітніх семінарів для молоді з України за участі україномовних психологів. Це має на меті допомогти молодим людям розвинути механізми стійкості, рефлексувати над пережитим та зміцнити своє психічне здоров'я. Додатково у партнерстві з муніципалітетами та громадськими організаціями ми надаємо підтримку українцям у пошуках працевлаштування.
Соціальні та поведінкові зміни

Ситуація
Інколи важко вступити до школи, коли ви не знаєте, як довго ваша сім'я перебуватиме в країні, або записатися на щеплення, коли ваші записи про попередні щеплення залишилися в інших країнах. Важко дізнатися, на що ви маєте право або які ваші права як біженця, якщо вам не пояснили їх зрозумілою для вас мовою. Біженцям може бути нелегко знайти інформацію про послуги або вони можуть відчувати себе заляканими і розгубленими з приводу процедур у новій країні.
Представництво ЮНІСЕФ у справах біженців у Польщі працює з вразливими сім'ями, які втекли від війни, залучає їх до співпраці та збирає зворотній зв'язок. Це робиться для того, щоб забезпечити обізнаність, попит і доступ до основних послуг серед біженців, які прибувають з України. Це стосується таких послуг, як освіта, охорона здоров'я, захист від насильства та підтримка психічного здоров'я.
«Сюди, до Перемишля, щодня приходять чотири потяги з різних міст України. Всі вони переповнені. Деякі люди вже мають плани, що вони робитимуть по приїзді, але багато сімей потребують більшої підтримки, щоб вирішити, що робити далі. У цьому контексті інформація, яку ми надаємо, має вирішальне значення».
– Тавіта, працівниця «Блакитної точки» на залізничному вокзалі Перемишля, Польща

Рішення
Завдяки нашій роботі у сфері соціальних та поведінкових змін ми надали життєво важливу інформацію понад 3,8 мільйонам людей, які в'їжджають до Польщі з України. Ця робота охоплює зрозуміння людей, до яких ми хочемо достукатися, створення єдиного джерела перевіреної інформації, а також створення попиту і надання інформації в місцях, де її побачать.
ЮНІСЕФ створив інформаційний веб-сайт «Спільно», на якому міститься актуальна та життєво важлива інформація українською мовою для батьків, молоді та дітей у Польщі. Портал збирає та публікує найновішу перевірену інформацію з надійних джерел про основні послуги, юридичні питання, фінансову допомогу, охорону здоров'я, освіту та підтримку психічного здоров'я.
Завдяки нашим спільним зусиллям, спрямованим на соціальні та поведінкові зміни, ми спостерігаємо зростання попиту серед біженців на медичні та освітні послуги по всій Польщі. Понад 1,5 мільйона українських опікунів по всій Польщі були охоплені кампаніями, спрямованими на підвищення їхньої довіри до вакцин для своїх дітей, а наша кампанія «Знову до школи» у 2022 році, яка заохочувала біженців вступати до шкіл у Польщі, охопила понад 620 000 осіб.
«Ми спостерігаємо, що після зустрічей з матерями, на яких ми інформуємо їх про всі позитивні наслідки імунізації для здоров'я дітей, вони дуже зацікавлені і намагаються надолужити всі прострочені щеплення».
– Евеліна, медсестра, що працює в Кракові, Польща
Гуманітарне реагування

Ситуація
Війна в Україні призвела до того, що тисячі родин перебувають у шоковому стані, відчайдушно прагнуть безпеки та потребують найбазовіших речей. ЮНІСЕФ працює на місцях, надаючи підтримку та допомогу сім'ям, які її потребують. Рішучі та своєчасні гуманітарні дії в Польщі захищають сім'ї та дітей.
Багато дітей і сімей, які прибули останніми місяцями, мають складніші потреби, ніж родини, що прибували на початку війни. Вони не мали ресурсів виїхати раніше або виїжджають з районів активних бойових дій чи окупованих територій, тобто є особливо вразливими.
"Після довгої і часто важкої подорожі люди прибувають дезорієнтованими. Переїзд до нової країни, початок життя в новій, невідомій реальності може лякати, особливо, коли в родині є маленькі діти. У " Blue Dot" (з англ. “Блакитна Точка”) можна перепочити, діти можуть погратися в дружньому до дітей просторі, а батьки - отримати інформацію та підтримку, що допоможе їм у подальшій подорожі або з облаштуванням на новому місці".
– Джоанна, 23-річна скаутка з Польщі.

Рішення
Ми надаємо безпосередню підтримку через пункти підтримки "Blue Dot", створені спільно з УВКБ ООН та партнерами. У критичних місцях, включаючи пункти пропуску через кордон, залізничні та автобусні станції та центри проживання, було створено сім пунктів підтримки, очолюваних ЮНІСЕФ. Пункти підтримки є центральним елементом нашої допомоги. "Blue Dot" - це безпечні простори, де український та польський персонал надає актуальну та точну інформацію про проживання, подорожі та послуги.
Вони надають людям інформацію про їхні права та пільги у рамках статусу тимчасового захисту та процедури отримання статусу біженця, а також допомагають у відновленні сімейних зв'язків. Місцеві НДО, зокрема Скаути, відіграють центральну роль у роботі пунктів підтримки "Blue Dot".
З початку війни у пунктах підтримки були надані послуги більше ніж 570 000 дітям та сім'ям, що рятуються від війни в Україні. Ці послуги включають психологічну підтримку та психосоціальну допомогу, використання дитячих просторів, перенаправлення до сервісних організацій та надання інформації про охорону здоров'я, освіту, житло та транспорт.
Ми також надали тисячі важливих засобів та продуктів, включаючи аптечки першої допомоги, медичне обладнання, засоби гігієни, продукти харчування та навчальні матеріали. Наша робота із закупівлі та розподілу необхідних товарів продовжуватиметься, оскільки до Польщі продовжують прибувати біженці, які потребують нашої підтримки.
Медіа Центр

Контакти для медіа
Hugh Reilly | hreilly@unicef.org | Керівник відділу комунікацій | Офіс реагування на надзвичайні ситуації ЮНІСЕФ у Польщі
Бібліотека мультимедійних матеріалів Польщі
Національний комітет ЮНІСЕФ у Польщі
Контакти та медіа-центр
Доктор Рашед Мустафа Сарвар має понад 25 років різноманітного досвіду роботи в ЮНІСЕФ та інших агентствах ООН у країнах з перехідною економікою та країнах, що розвиваються, у країнах із середнім та високим рівнем доходу, а також в екстремальних гуманітарних та постконфліктних ситуаціях. Д-р Сарвар працював Представником ЮНІСЕФ у Малайзії та Спеціальним представником у Брунеї-Даруссаламі з 2020 по 2022 рік, Представником ЮНІСЕФ у Республіці Білорусь з 2015 по 2020 рік та Заступником Представника ЮНІСЕФ в Азербайджані у 2009-2015 роках. З 2006 по 2009 рік д-р Сарвар обіймав посаду Голови Представництва ЮНІСЕФ на Північному Кавказі, Російська Федерація, де він відповідав за лідерство, керівництво та управління плануванням, реалізацією та аналізом програм. З 1995 по 2006 рік д-р Сарвар працював в УВКБ ООН у Східному Тиморі та Грузії, ВПП ООН у Таджикистані, а також в ЮНІСЕФ у Південно-Східній Азії (Східний Тимор та М'янма).