Офіс реагування на надзвичайні ситуації ЮНІСЕФ у Польщі
Підтримка сімей, які були змушені виїхати з України, і захист прав кожної дитини в Польщі

Війна змусила тисячі українських сімей стати вимушеними переселенцями, в таких масштабах та швидкістю, яких не було з часів Другої світової війни. Майже 7 мільйонів біженців перетнули кордон з України до Польщі. З майже 4 мільйонів біженців, які зареєструвалися для отримання тимчасового захисту по всій Європі, понад 1,4 мільйона перебувають у Польщі, але ймовірно, що справжня кількість біженців перевищує 2 мільйони.
Офіс реагування на надзвичайні ситуації ЮНІСЕФ у Польщі було створено в рекордно короткий термін у березні 2022 року, щоб підтримати сім’ї та допомогти їм відновитися. Наша команда робить все задля того, щоб забезпечити дітей базовими речами та послугами - від безпечних місць «Blue Dot» на прикордонних переходах, можливості продовжувати навчання та отримувати медичне обслуговування до підтримки приймаючих сімей. Ми відстоюємо права кожної дитини в Польщі, зосереджуючись на найбільш уразливих.
Відвідайте наш веб-сайт Спільно, якщо ви шукаєте практичну інформацію для сімей, що тимчасово перебувають за межами України.
Наші програми в Польщі
Освіта

Ситуація
Діти мають право на освіту, у той час як школи створюють важливе відчуття структурованості, нормальності та безпеки. Забезпечення того, щоб діти, які втекли від війни, продовжували вчитися, може повернути їм надію.
Близько 460 000 дітей шкільного віку зареєструвалися в Польщі як біженці, хоча ймовірно, реальна цифра набагато більша. Однак поточного фінансування освіти недостатньо для обслуговування величезної кількості нових учнів. Школи стикаються з гострою нестачею вчителів, приміщень, підручників, навчальних матеріалів та навіть столів і стільців, не кажучи вже про цифрові навчальні пристрої. Інтеграція нових дітей у польську систему освіти – це величезне завдання, до виконання якого треба ставитися з усією відповідальністю. Якщо цей процес негативно вплине на якість освіти в цілому, це може викликати почуття незадоволеності у польських студентів та батьків і підірвати соціальну єдність.
Освіта особливо важлива для дітей дошкільного віку, багато з яких не можуть висловити свої почуття з приводу того, що їм довелося покинути свій дім та розлучитися з батьками та іншими членами родини.
«У мене є друзі тут (у Польщі), вони з України. Коли я піду до школи, мені хотілося б познайомитися з новими однокласниками, і у мене буде ще більше друзів». Артем, 6 років, Краків, Польща
Більшість українських дітей не розмовляють польською, і це одна з серйозніших перешкод для переходу до польської шкільної системи, особливо для дітей старшого віку, яким для навчання потрібні більш розвинені мовні навички. Діти також потребують психологічної та психосоціальної підтримки, яка допоможе їм впоратися з тим, що вони пережили. Війна почалася після майже дворічної кризи, пов’язаної з COVID-19, коли діти не ходили до школи та протягом місяців були розлучені зі своїми друзями та вчителями. Саме тому ця додаткова підтримка особливо важлива для молодих людей, які, перебуваючи в Польщі, вирішують продовжувати навчання онлайн за українською навчальною програмою.
Рішення
ЮНІСЕФ розширює можливості для навчання, що охоплюватиме приблизно 500 000 дітей, оскільки можливість вчитися у безпечному місці разом з друзями та вчителями не тільки забезпечує освіту, але й надає важливе відчуття стабільності, нормальності та надії дітям, які постраждали від війни.
У 12 муніципалітетах, які приймають найбільшу кількість українських біженців, ми проводимо курси для вивчення польської як другої мови, корекційне та компенсаційне навчання та надаємо психологічну та психосоціальну підтримку. Крім того, ми допомагаємо із набором українських вчителів, асистентів з міжкультурних комунікацій та перекладачів, які сприятимуть переходу учнів до нової шкільної системи, і передаємо ІТ-обладнання для дітей, вчителів та шкіл, щоб пришвидшити вивчення мови і ліквідувати прогалини в навчанні. Також надаються комплекти навчальних матеріалів, меблі для класних кімнат і спортивне обладнання.
Для дітей дошкільного віку ЮНІСЕФ створив центри раннього розвитку дітей, де вони можуть грати, спілкуватися з однолітками та відновлювати відчуття нормального життя. Наразі понад 30 центрів надають послуги 2000 дітей по всій Польщі. Усі вихователі – українські біженці, у багатьох випадках мами маленьких дітей. ЮНІСЕФ також розширює послуги звичайних дитячих садочків і надає підтримку дитсадкам Польщі для прийому українських дітей, щоб їхні матері мали можливість шукати роботу, досягати фінансової незалежності та підвищувати самооцінку.
“Я дуже щаслива, що знайшла дитячий садок Spynka поруч із нашим новим домом... Діти почуваються безпечно та спокійно. Це допомагає їм зрозуміти, що вони не самотні"
Яна, мати трьох дітей з Харкова, Україна, у центрі раннього розвитку дітей у Любліні
Дітям-біженцям, які навчаються за українською програмою у Польщі, ЮНІСЕФ надає підтримку через центри та школи онлайн-навчання. Ми співпрацюємо з місцевою владою та неурядовими організаціями над створенням Центрів освіти та розвитку по всій Польщі, де учні зможуть відвідувати онлайн-заняття, одержувати допомогу з домашніми завданнями, спілкуватися з однолітками, вивчати польську мову та отримувати психологічну та психосоціальну підтримку. У взаємодії з Міністерством освіти і науки (МОН) ЮНІСЕФ опублікував на веб-сторінці МОН «Паспорт учня» із зазначенням ресурсів українською мовою, які стосуються психічного здоров’я та психосоціальної підтримки вчителів і учнів.
Разом з МОН ЮНІСЕФ також розгортає програму підготовки вчителів з інклюзивної освіти, щоб усі діти, у тому числі діти з обмеженими можливостями, мали рівні шанси ходити до школи, навчатися та розвивати навички, необхідні для успішного життя. Крім того, ЮНІСЕФ працює з центральними та місцевими органами влади над визнанням академічних кваліфікацій українських вчителів у Польщі, що дозволить вчителям з України офіційно викладати у польських школах.
Протягом літніх місяців ЮНІСЕФ надавав підтримку місцевим неурядовим організаціям у проведенні літніх таборів, культурних заходів та мовних курсів для дітей та підлітків, кількість яких сягала 150 000, де вони мали змогу зустріти нових польських друзів, покращити знання польської мови та зміцнити впевненість у собі під час підготовки до нового шкільного року.
На закінчення треба відзначити, що у рамках кампанії «Повернення до навчання» у 2022-2023 роках і з метою надання новоприбулим біженцям інформації про можливості отримання освіти та підготовки до нового навчального року, ЮНІСЕФ та МОН створили гарячу лінію з освітніх питань. Тут українські батьки та молодь, що знаходяться у Польщі, можуть отримати допомогу та відповіді на питання щодо догляду за дітьми раннього віку, а також перспектив початкової, середньої та університетської освіти.
Здоров’я

Ситуація
З кількості українських біженців в 1,2 мільйона, зареєстрованих польським урядом, близько 90 відсотків складають жінки та діти. Криза переміщення матерів з дітьми створює надзвичайний тиск на державні служби Польщі, особливо у сфері охорони здоров’я, враховуючи особливі потреби матерів, дітей та новонароджених. Надзвичайно важливо, щоб ті, хто втік від цієї жорстокої війни, мали доступ до медичної допомоги, включаючи щеплення, поради щодо годування немовлят і маленьких дітей, а також до психологічної та психосоціальної підтримки.
Низькі показники імунізації в Україні означають, що біженці піддаються ризику захворювань, якому можна запобігти за допомогою вакцин. До війни в Україні вже був високий ризик спалаху поліомієліту, оскільки лише 55 відсотків українських дітей щеплені проти цієї хвороби. Водночас низький рівень охоплення вакцинацією проти кору, який зараз становить 78 відсотків, призвів до того, що в 2018 році в Україні було зареєстровано 47 000 випадків кору, що є найбільшим спалахом у Європі. Діти повинні бути захищені від захворювань, яким можна запобігти за допомогою вакцин, незалежно від того, де вони живуть.
У надзвичайних ситуаціях підтримка виживання та розвитку дітей, особливо новонароджених, значно ускладнюється. Від початку кризи у польських лікарнях народилися понад 2,5 тисячі українських дітей, і вони є групою особливого ризику. Виключно грудне вигодовування може запобігти майже 20 відсоткам смертей дітей у віці до п’яти років, однак менше 20 відсотків українських немовлят віком від 0 до 5 місяців знаходяться тільки на грудному вигодовуванні.
Ті, хто особисто відчули наслідки конфлікту, особливо діти, можуть мати серйозні психологічні наслідки. Нездатність вирішити проблеми психічного здоров’я може зупинити розвиток дитини та не дозволить їй брати активну участь у житті суспільства. Отже, захист психічного здоров’я та психологічна підтримка є життєво важливими у допомозі, що надається сім’ям для зцілення невидимих ран війни.
“Наші чоловіки залишилися. Наші діти нервують; вони тремтять і лякаються від побаченого і почутого. Діти ніколи не повинні бачити таких речей. Вони не повинні бути на війні”
Альона з Миколаєва, Україна, зараз перебуває з дітьми у Лодзі, Польща
Рішення
Офіс реагування на надзвичайні ситуації ЮНІСЕФ у Польщі зосереджений на запобіганні спалахам захворювань, наданні допомоги біженцям в отриманні доступу до медичної допомоги та пропагуванні виключно грудного вигодовування.
Вакцинація є важливою для захисту українських та польських дітей і сімей від захворювань, яким можна запобігти. ЮНІСЕФ пропагує безпеку імунізації та її важливість для здоров’я дітей у Польщі та забезпечує наявність достатніх запасів важливих вакцин. Наразі ЮНІСЕФ закупив 50 000 вакцин проти поліомієліту та 5 000 вакцин проти гепатиту А, а також 50 000 шприців для проведення кампаній вакцинації. На даний час ми закуповуємо додаткові дози вакцин БЦЖ, а також вакцин проти гепатиту B та кору, краснухи і паротиту.
“Я вважаю, що вакцинація важлива для дітей і для всього населення країни. Навіть під час війни не варто зупинятися, тому що небезпечні хвороби все одно поруч”
Катерина, мати двох дітей з Київської області, зараз мешкає у Польщі
Безпечна вода та санітарія також мають вирішальне значення для запобігання таким захворюванням, як діарея та холера, що можуть бути смертельними. З перших днів кризи ЮНІСЕФ розповсюджував набори необхідних гігієнічних засобів, які включають базові речі, наприклад, мило та контейнери для води. Ми також співпрацюємо з Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Міністерством охорони здоров’я над забезпеченням епідеміологічного контроля захворювань, щоб мати можливість негайного реагування та запобігання спалахам епідемій.
Зв’язок біженців із медичними установами є ще одним пріоритетом, і ми наполегливо працюємо для того, щоб сім’ї отримували необхідну інформацію та доступ до відповідних послуг. Особлива увага приділяється дітям з обмеженими можливостями та матерям з дітьми, які потребують психологічної підтримки. Ми також надаємо польським клінікам медичні набори з основними ліками та медичні пристрої, щоб забезпечити достатню кількість медикаментів та обладнання для лікування великої кількості нових пацієнтів.
Нарешті зазначимо, що ми заохочуємо матерів виключно до грудного вигодовування та ділимося знаннями про те, як найкраще годувати немовлят і маленьких дітей, коли вони пристосовуються до життя в новій країні. Тренінги з питань виключно грудного вигодовування та годування немовлят і дітей раннього віку проводяться для 500 медичних працівників у лікарнях та 120 співробітників центрів підтримки Blue Dot, і створюються групи з питань грудного вигодовування в 10 пологових відділеннях. У співпраці з Міністерством охорони здоров’я ЮНІСЕФ контролюватиме розподіл та видачу сумішей, щоб переконатися у їхній безпеці для немовлят.
Захист дітей

Ситуація
Діти, які тікають від конфлікту, особливо вразливі до насильства, експлуатації та жорстокого поводження. Зокрема, зростає ризик гендерного насильства по відношенню до дівчат і жінок. Під час переміщення людей також збільшуються можливості для торгівлі людьми та сексуальної експлуатації. Згідно з урядовими даними, понад 27 000 дітей, які опинились без супроводу та були розлучені з сім’ями, отримали тимчасових законних опікунів у Польщі.
Особливому ризику піддаються діти з обмеженими можливостями. За оцінками, з України до Польщі переїхали понад 65 тисяч таких дітей. Крім того, до Польщі прибули понад 2 тисячі дітей, яких евакуювали з українських дитячих закладів без відповідного узгодження. Вони особливо вразливі та не готові до життя в новій країні.
Хоча більшість дітей, які тікають від війни в Україні та приїжджають до Польщі, змогли уникнути фізичних ушкоджень, усі вони страждають від невидимих ран війни. Це особливо стосується сімей, які прибули з районів, розташованих ближче до лінії фронту, що майже постійно зазнавали атак. Діти, які переживають сильний стрес, потребують втручання на ранніх стадіях, щоб запобігти серйозним проблемам з психічним здоров’ям у майбутньому.
“Наші діти дуже нервові; вони тремтять і лякаються від побаченого і почутого. Діти ніколи не повинні бути на війні та бачити такі речі"
Альона, мама з Миколаєва, на шляху до Польщі
Рішення
Діяльність ЮНІСЕФ із захисту дітей у Польщі спрямована на те, щоб захистити дітей, які втекли від війни, від насильства, експлуатації та жорстокого поводження та оточити їх турботою та увагою. Вирішальну роль у цьому відіграють центри підтримки дітей та сімей ЮНІСЕФ-УВКБ ООН Blue Dot, які надають інформацію, психологічну та психосоціальну підтримку, рекомендації, а також місця для дітей та сімей біженців з урахуванням вікових особливостей дітей. Тут і в межах всієї країни ми співпрацюємо з фахівцями на першій лінії, щоб підвищити обізнаність і спроможність ідентифікувати основні ризики для захисту дітей у надзвичайних ситуаціях: торгівля людьми, насильство по відношенню до дітей, гендерне насильство, сексуальна експлуатація та жорстоке поводження, а також запобігати таким ризикам та своєчасно реагувати на них.
Що стосується довгострокової підтримки біженців, ЮНІСЕФ співпрацює з польським урядом над розробкою політики, зміцненням систем і розбудовою потенціалу на центральному та місцевому рівнях. У партнерстві з 12 муніципалітетами, які приймають близько 75 відсотків дітей-біженців, ми забезпечуємо значне розширення масштабів надання послуг із захисту дітей, включаючи послуги на рівні громади для вразливих дітей та сімей, наприклад, послуги сімейних помічників та дитячих закладів, у тому числі для дітей з обмеженими можливостями. Також покращуються соціальні послуги шляхом залучення та навчання додаткових соціальних працівників.
Крім того, ми сприяємо уряду у наданні фінансової підтримки дітям-біженцям шляхом внесків у програму грошової допомоги для дітей. У співпраці з Міністерством юстиції ми допомагаємо дітям, які перебувають у конфлікті із законом, дітям-жертвам і свідкам злочинів, у тому числі дітям-біженцям з України, отримати доступ до системи правосуддя, яка враховує інтереси дітей.
Реагуючи на насильство, жорстоке поводження та експлуатацію та припиняючи їх, ми працюємо над тим, щоб усі діти мали доступ до якісних соціальних послуг. Наприклад, це досягається шляхом проведення кампаній з підвищення обізнаності, залучення додаткових соціальних працівників, розвитку потенціалу щодо виявлення ознак насильства та зміцнення каналів інформування.
Стосовно дітей без супроводу та дітей, розлучених з сім’ями, у тому числі тих, що евакуйовані з дитячих закладів в Україні, ми співпрацюємо з урядом, місцевою владою та неурядовими організаціями, щоб виявити таких дітей і забезпечити їм належний догляд з призначенням тимчасового опікуна чи альтернативного догляду. У співпраці з партнерами ми також розширюємо надання якісної патронатної опіки дітям-біженцям з урахуванням законних інтересів дитини.
Наприкінці слід зазначити, що психічне здоров’я є головною сферою уваги, оскільки ми знаємо, що забезпечення благополуччя біженців зараз запобігатиме довгостроковим негативним наслідкам травм. Ми прагнемо, щоб ті, хто втік від війни в Україні, будь то діти чи опікуни, мали доступ до психологічної та психосоціальної підтримки. Ми націлені на розробку програм на рівні громад, які допомагають людям зрозуміти, що їхні почуття є нормальною реакцією на аномальну ситуацію, та заохочують їх підтримувати тісні зв’язки, звичайний розпорядок дня, ігри та навчання як спосіб відновити відчуття нормальності та рівноваги. Психосоціальна підтримка та заходи з покращення психічного здоров’я також надаються через школи, дитячи заклади, літні табори, центри, спеціально обладнані для дітей, та програми для батьків.
Допомога молоді та підліткам

Ситуація
Серед тих, хто втік від війни з України до Польщі, значну частину складають підлітки. Ситуація, у якій вони опинились, критична. Ці діти не тільки були змушені залишити місця, до вони мешкали, та системи забезпечення, але й бачили руйнування їхніх будинків чи кварталів або стали свідками вбивства родини та друзів. Ця група включає підлітків-біженців з обмеженими можливостями; тих, хто прибуває без супроводу; осіб без громадянства або представників меншин, таких як ромська громада; ЛГБТК та підлітків, що становлять особливу групу ризику.
Підлітковий вік є складним періодом, тому серйозні життєві розлади, а також сильний психічний стрес у цей час можуть мати тривалі наслідки у дорослому віці. Вразлива молодь потребує продовження навчання та розвитку навичок. Таким дітям потрібні охорона здоров'я, житло, психологічна підтримка. Вони повинні мати приналежність і право голосу, а також готові брати активну участь у заходах реагування.
Безперервна освіта та навчання життєво важливі для підлітків-біженців у будь-якому місці. Школи в Польщі докладають максимум зусиль, але українські підлітки потребують більшої допомоги у вивченні польської, ніж діти молодшого віку. Підліткам, які вирішили продовжувати навчатися за українською програмою онлайн, також необхідна підтримка – можливості під’єднання до мережі Інтернет, доступ до пристроїв, надання безпечних і тихих місць для навчання.
Психічне здоров’я є ще однією серйозною проблемою для молодих людей, які покинули свої домівки, звичне життя та країну. Нестабільні житлові умови та постійна невизначеність у Польщі посилюють їхній стрес, особливо для тих, хто пережив жорстокість або втратив близьких.
"Спочатку мені сподобалось тут (у Польщі) – спокійно і красиво, і немає бомбардувань. Але потім я почала сумувати за домом і щовечора питала маму – коли я зможу повернутися?"
Маріанна, 8 років, з Маріуполя, Україна, зараз знаходиться у Вроцлаві, Польща. "Тепер я знайшла багато друзів у таборі, і ми спілкуємося кожен день, навіть зараз".
Рішення
Молодим біженцям, особливо тим, хто втік від конфлікту, необхідні почуття причетності, передбачуваності та мети. Протягом літа 2022 року ЮНІСЕФ разом із скаутами залучили 6000 молодих людей з України для участі у заходах реагування на надзвичайні ситуації, даючи їм можливість допомогти своїм товаришам-біженцям, а також розвинути навички спілкування, командної роботи та вирішення проблем. Польські волонтери працювали разом з українськими однолітками, в той час як скаути подбали про їхній психологічний стан та почуття комфорту. У співпраці такі групи постачали гуманітарну допомогу на 37 пунктів прийому вздовж кордону.
"Я дуже часто спілкувалася з дітьми, та іноді їхні історії змушували мене сумувати. Їм довелося дуже багато пережити. Неймовірно бачити, як діти знову грають, сміються і жартують один з одним. У ці моменти вони знову можуть бути дітьми."
Кароліна, скаут, організатор літніх таборів для дітей
Напередодні навчального року ЮНІСЕФ у співпраці з кількома муніципалітетами залучив близько 150 000 підлітків з України та Польщі до участі в різноманітних заходах, які були спрямовані на навчання, підтримку психічного здоров’я та відчуття комфорту, розвиток життєвих навичок, уроки польської мови, спортивні заняття та ігри. Разом із скаутами ЮНІСЕФ також організував літні табори з майстер-класами, що включали практичні заняття, вправи на спілкування та навички командної роботи. У роботі таборів були задіяні 14 українських психологів, до яких учасники могли звертатися у разі потреби. Ці програми не тільки допомогли у навчанні та захисті українських дітей, які багато пережили, але й допомогли їм інтегруватися з польськими однолітками та підготуватися до початку нового навчального року.
UNICEF is also giving adolescents tools to express their opinions and concerns. Our youth engagement digital platform U-Report Europe is encouraging young Ukrainian refugees to share their opinions through online polls, to stay connected and informed. The U-Report Europe chatbot also answers questions on access to health, education services and other opportunities available to them and their families in Poland.
Крім того, ЮНІСЕФ надає підліткам інструменти, за допомогою яких вони можуть висловити свої думки та розповісти про проблеми. Наша цифрова платформа для залучення молоді U-Report Europe заохочує молодих біженців з України поділитися своїми думками за допомогою онлайн-опитувань, допомагає залишатися на зв’язку та отримувати інформацію. Чат-бот U-Report Europe також дає відповіді на запитання щодо доступу до послуг охорони здоров’я, освіти та інших можливостей, доступних для дітей та їхніх родин у Польщі.
Соціальні та поведінкові зміни

Ситуація
Надзвичайно складно приймати рішення щодо майбутнього, коли людина позбавлена відчуття певності. Вибір тих, хто втікає від конфлікту, визначається факторами за межами їхнього контролю, серед яких політики та потужність громадських служб у приймаючих країнах, тривалість війни, вимушеність відкладати рішення стосовно здоров’я, освіти або захисту своїх дітей. У подібних невизначених ситуаціях біженці можуть стикатися з такими проблемами, як труднощі орієнтування в системах підтримки через відсутність — або надмірні обсяги — інформації, перешкоди в отриманні послуг, а також потенційний страх стигматизації.
У сфері охорони здоров’я охоплення вакцинацією біженців є низьким серед українських біженців, а рівень вакцинації в Україні відстає від більшості європейських країн, що в минулому призвело до спалаху поліомієліту та кору.
У тому, що стосується освіти, родини, які бажають скористатися місцевою системою освіти для своїх дітей, можуть стикатися з адміністративними перешкодами, відчувати труднощі через те, що не володіють польською мовою, або мати побоювання відправляти дітей у менш знайоме шкільне оточення. Деякі діти та молоді люди вирішують продовжувати навчання за українською програмою онлайн. Але цим родинам потрібен надійний інтернет-зв'язок та пристрої, а також високий ступінь підтримки й мотивації.
А з точки зору захисту дітей діти, що біжать від війни, наражаються на значний ризик стати жертвами насильства, експлуатації та торгівлі людьми. Дітям потрібна безпека та стабільність — особливо тим з них, хто розлучений зі своєю родиною. Однак багато хто не знає, яка підтримка доступна, або соромиться попросити допомоги.
«Сюди, до Перемишля, кожного дня прибувають чотири потяги з різних міст України. Усі місця в них заповнені. Деякі люди мають чіткий план по прибутті, але багато родин потребують допомоги, щоб визначити наступні кроки. У цьому плані інформація, яку ми надаємо, є критично важливою».
Тавіта, співробітниця центру «Блакитна точка» на залізничному вокзалі Перемишля, Польща
Рішення
Програма «Соціальні та поведінкові зміни» допомагає родинам отримати доступ до інформації та орієнтуватися в рішеннях, що впливають на їхнє життя. ЮНІСЕФ застосовує людиноцентристські підходи до подолання бар’єрів, які заважають біженцям долучатися до позитивних практик та отримувати необхідні послуги, а також перешкоджають приймаючим спільнотам інтегрувати біженців. Управління з надзвичайних ситуацій ЮНІСЕФ у Польщі встановлює контакти, взаємодіє та отримує зворотній зв'язок від вразливих сімей, які рятуються від війни, з метою забезпечення інформованості про суттєві послуги, включаючи освіту, охорону здоров'я, захист від насильства та підтримку психічного стану, а також забезпечення попиту на такі послуги та доступу до них.
Ключовим засобом досягнення цієї мети є інформаційний веб-сайт «Спільно», на якому представлена актуальна життєво важлива перевірена інформація з надійних джерел, що стосується правових питань, фінансової допомоги, здоров'я, освіти та підтримки психічного стану.
Крім того, для підвищення попиту на вакцинацію ЮНІСЕФ запустила національну просвітницьку кампанію з розміщенням інформації на білбордах, автобусних зупинках, станціях метро та онлайн з метою популяризації вакцинації серед популяції більш ніж 400 000 осіб.
«Ми спостерігаємо, що після консультацій з матерями та роз’яснення їм про позитивний вплив імунізації на здоров'я їхніх дітей матері проявляють велику зацікавленість та намагаються надолужити всі пропущені щеплення».
Евеліна, медсестра з Кракова, Польща
З метою розповсюдження знань про можливості виховання та навчання в Польщі ЮНІСЕФ запровадила гарячу лінію з освіти (Education Hotline) у партнерстві з Міністерством освіти та Польським центром міжнародної допомоги. На гарячій лінії українські батьки та молодь можуть отримати інформацію та підтримку, дізнатися про послуги для дітей дошкільного віку та можливості початкової, середньої та вищої освіти. Лінія позиціонується як частина мультимедійної кампанії повернення до навчання, яка вже охопила 600 000 осіб.
У сфері захисту дітей ЮНІСЕФ вживає заходів у співробітництві з партнерами, направлених на покращення обізнаності про послуги та сприяння тому, щоб жертви і свідки повідомляли про випадки насильства над дітьми та жінками. В тому, що стосується залучення молоді та участі підлітків, ми налагоджуємо контакти з молодими людьми за допомогою цифрової платформи U-Report Europe, присвяченої, окрім іншого, питанням психічного здоров'я та безпеки.
Анастасія Нуржинська
Керівник Social and Behaviour Change | Управління з надзвичайних ситуацій ЮНІСЕФ у Польщі
Przemyslowa 30, 00-450, Варшава
anurzhynska@unicef.org
Медіа Центр

Контакти для медіа
Hugh Reilly | hreilly@unicef.org | Керівник відділу комунікацій | Офіс реагування на надзвичайні ситуації ЮНІСЕФ у Польщі
Бібліотека мультимедійних матеріалів Польщі